XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy za Młodzież. Przed kościołem są zbierane ofiary na cele organizacyjne związane z Duszpasterstwem Młodzieży w naszej parafii i naszym dekanacie. *NIESZPORY o godz. 1800.

2. W sobotę odbędzie się 14 Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik.    * Organizujemy wyjazd autokarowy. Zapisy do środy włącznie – w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Wyjazd z parkingu obok cmentarza o godz. 945.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać – przez cały miesiąc październik – pół godziny przed wieczorną Mszą św.                       *Tradycyjną procesję różańcową odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 1800 z rozważaniem tajemnic chwalebnych.

4. W czwartek Msza św. o godz. 1800 z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w szczególnych potrzebach i w intencji trudnych spraw naszych osobistych czy rodzinnych.

5. W naszej parafii rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia sakramentu        bierzmowania. Zapraszamy wszystkich uczniów klas siódmych i ósmych z rodzicami na Mszę Świętą we wtorek o godzinie 1800. Po Mszy Świętej będzie możliwość zapisania się do grup formacyjnych w salce na plebanii. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu – w drugim tygodniu. *Klasy siódme mogą wybrać następujące terminy: wtorek 1730, środa 1715 i 1800, czwartek 1845 i piątek 1700.  *Spotkania dla klas ósmych w poniedziałki o 1845 oraz czwartki o 1700. Więcej informacji będzie podanych na spotkaniu we wtorek oraz u diakona Piotra. * Przypominamy, że przygotowanie młodzieży do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania.

6. Spotkanie Grupy Charytatywnej we wtorek po wieczornej Mszy św. – na plebanii.

7. W najbliższy czwartek – 28 września o godz. 1500 na Rynku w Skawinie zostanie odmówiona modlitwa: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2023”.

  8. Jest organizowany VI Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. Turniej odbędzie się  w niedzielę 8.10.2023 w Sali Gimnastycznej SP nr 2 w Skawinie i jest dedykowany 5-cio letniemu Adasiowi Śliwie z Jaśkowic.  Adaś choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a  (czyt. Diszena). Ta choroba zabija wszystkie mięśnie. Leczenie będzie bardzo kosztowne i dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych i będzie polegało na terapii genowej. Przybliżony koszt to 14 mln zł.* W przyszłą niedzielę – Fundacja Dar Serca Skawina – przeprowadzi przed naszym kościołem zbiórkę pieniędzy na pomoc Adasiowi oraz sprzedaż cegiełek na turniej charytatywny. Każda zakupiona cegiełka weźmie udział w losowaniu cennych nagród. Szczegóły dotyczące turnieju na plakacie w gablocie i na facebooku.

9. Kalendarz liturgiczny:
– w środę wsp. św. Wincentego a Paulo-prezbitera;
– w czwartek św. Wacława – męczennika;
– w piątek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała *W tym dniu przypadają imieniny ks. Rafała, którego polecamy naszym modlitwom i życzymy  dużo sił i Bożej Opieki w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii;
– w sobotę wsp. św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu.    

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych.

13. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Antoniego Stawowy, Stanisława Wycisk, Ewy Kula i Zofii Waligóra – Wieczny odpoczynek…