XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023 r.

1. Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przeżywamy Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.  *NIESZPORY o godz. 1800.  * Zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się dzisiaj po wieczornej Mszy św. o godz. 1915.

2.  W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa .

3. W przyszłą niedzielę będzie Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do modlitewnego wsparcia szczególnie młodzieży naszej parafii i dekanatu oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. – przed kościołem – będą zbierane ofiary na cele organizacyjne związane z Duszpasterstwem Młodzieży w naszej Archidiecezji, dekanacie i w naszej parafii.

4. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Koła Biblijnego.

5. W piątek – wieczorna Msza św. będzie w intencji Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej a potem spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy również nowe osoby, które chciałyby się włączyć do tej formy modlitwy.

6. Z kalendarza liturgicznego:*Dzisiaj wsp. św. Roberta Bellarmina – biskupa i Doktora K-ła; Jutro święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski a szczególnie dzieci i młodzieży; w środę wspomnienie świętych męczenników koreańskich – Andrzeja, Pawła i Towarzyszy. W czwartek święto św. Mateusza – apostoła i ewangelisty; W piątek wsp. bł. Bernardyny Jabłońskiej- albertynki; W sobotę św. Ojca Pio z Pietrelciny – prezbitera.

7. Jest organizowane Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania będą w Parafii Miłosierdzia Bożego na Ogrodach – w środy o godz.1900 zaczynając od 27 września. Więcej wiadomości w gablocie.

8. Nasza parafia wraz z biurem podróży Orlando Travel organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 6 do 12 marca 2024 r. Koszt 7 dniowej pielgrzymki wynosi 2590 zł + 650 dolarów. Zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Przy zapisie odbieramy umowę, kartę zgłoszenia, zgody i plan pielgrzymki. Następnie w dniu podpisania umowy wpłacamy na konto lub w siedzibie biura Orlando – 1000 zł. Szczegółowe informacje są na plakacie w gablocie i u ks. Rafała.

9. Dzisiaj w godz. od 1100 do 2000 na Rynku w Skawinie odbędzie się Małopolski Festiwal Smaku. W programie min. pokazy gotowania, degustacje, strefa dla dzieci, quiz wiedzy o Małopolsce…

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 20 450 zł. i 10 euro (w tym w kopertach 6550 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne i w kopertach wpłynęło 5350 zł. i 100 euro. Bardzo dziękujemy.                                   

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

12. W Gościu Niedzielnym jest obszerna relacja z beatyfikacji Rodziny Ulmów.

13. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp.+ Stanisława Budka, Antoniny Czopek, Arkadiusza Slany, Władysława Bobeł, Franciszka Dyrcza – Wieczny odpoczynek…