XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023 r.

1. W przyszłą niedzielę odbędzie 31 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. W czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; o godz. 1700 odprawimy Drogę Krzyżową, którą poprowadzą Wspólnoty: Żywej Drogi Krzyżowej i Żywego Różańca w intencji – o pogłębienie wiary i nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszym Mieście. Nabożeństwo rozpoczniemy od krzyża misyjnego i po przejściu wokół kościoła zakończymy w świątyni. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę. *W naszym dekanacie odpust w parafii Kraków -Sidzina z sumą o godz. 18:00.

3. Katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św. do salki na plebanii.

4. Uroczystości I Komunii św. w 2024 roku – planowane są w następujących terminach – w soboty: 4 maja dla Szkoły Katolickiej; 11 maja dla SP nr 3; 18 maja dla SP nr 2; 25 maja dla SP nr 4.

5. Dzieci zapraszamy na Mszę św. niedzielną o godz. 11:00.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 19:15. Młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego poprowadzi śpiew i grę na instrumentach.

7. Dzisiaj w Parku Miejskim w Skawinie wystąpi grupa teatralna ze Środowiskowego Domu Samopomocy z przedstawieniem pt: „Księga Rodzaju – ciąg dalszy”. To dwudziestominutowe przestawienie może nas bardzo wewnętrznie podbudować. Serdecznie zapraszamy!

8. We wtorek – wsp. Najświętszego Imienia Maryi; w środę – św. Jana Chryzostoma -biskupa i doktora Kościoła; W piątek NMP Bolesnej; W sobotę świętych męczenników Korneliusza- papieża i Cypriana- biskupa.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

11.Dzisiaj GOŚĆ NIEDZIELNY w objętości 100 stron na jubileusz stulecia.

12. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Ryszarda Byczek i Zofii Skiba – Wieczny odpoczynek…