XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023 r.

1. Jutro rozpoczyna się NOWY ROK SZKOLNY.* O godz. 800 Msza św. w intencji Uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników Szkół  i Przedszkoli z terenu naszej parafii.  Dla Zespołu Szkół Katolickich będą Msze św. o godz. 900 dla Liceum i 1000 dla Podstawówki. Na Mszach św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

2. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.  * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.

3. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty. W naszych modlitwach pamiętajmy o kleryku Jakubie.

4. W tym tygodniu rozpoczyna się pielgrzymka naszej Archidiecezji do Asyżu z okazji 770 rocz. kanonizacji św. Stanisława Biskupa, która odbyła się 8.09.1253 r.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 1000 odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej.

6. XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę 17 września 2023 r. Msza św. o godz. 1130.

7. Zapraszamy chłopców od 4 klasy szkoły podstawowej i starszych do wstąpienia w szeregi naszej Służby Liturgicznej. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę – 9 września o godz. 1000 w kościele. Opiekunem grupy jest ks. Krzysztof.          

8. Z kalendarza liturgicznego:
W czwartek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego- prezbitera i męczennika;
w piątek święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) w naszym dekanacie odpust w Krzęcinie – suma odpustowa w niedzielę o 1130;
w sobotę wsp. św. Anieli Salawy – dziewicy.

9. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

10. Od tego tygodnia dyżur w konfesjonale codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do 930 oraz od 1700do 1800, a także w czasie Mszy św.

11. Wspólnota Domowego Kościoła (Oaza Rodzin) zaprasza na Mszę św. – z oprawą liturgiczną i muzyczną – o godz. 930 w każdą drugą niedzielę miesiąca. Małżeństwa sakramentalne, które chciałyby dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła zachęcamy, aby po Mszy św. podeszły do zakrystii. Opiekunem Oazy Rodzin jest ks. Rafał. * W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 30 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane w minionym tygodniu. W zeszłą niedzielę o. Adam Fołta – nasz Rodak zebrał na cele misyjne 20 923 zł i 67 euro. W imieniu o. Adama składamy serdeczne Bóg zapłać !

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

14. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły pod ogólnym tytułem: „Zaufać katechezie”. 

15. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Stanisława Niechaj – Wieczny odpoczynek…