XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

2. Serdecznie witamy diakona Piotra Leśniaka, który od dzisiaj rozpoczyna pracę duszpasterską w naszej parafii.  Ksiądz Diakon Piotr pochodzi z Bęczarki. Święcenie kapłańskie przyjmie 4 listopada w katedrze na Wawelu. Księdzu Diakonowi Piotrowi życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

3. Jutro Msza św. o godz. 1800 z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w szczególnych potrzebach i w intencji trudnych spraw naszych osobistych czy rodzinnych.

4. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1000 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym – nr tel. komórkowego w gablotce lub na naszej stronie internetowej.

5. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. 
* W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

6. Rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO będzie w poniedziałek 4 września. Msza św. w intencji Uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników o godz. 800. Na tej Mszy św. będzie też poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Dla Zespołu Szkół Katolickich będą Msze św. o godz. 900 dla Liceum i 1000 dla Podstawówki.                                                               

7. Od piątku będzie już zwykły porządek Mszy św. W dni powszednie: o 630, 700,730,800 i 1800. *Od przyszłej niedzieli – Msza św. dla dzieci o godz. 1100 oraz nieszpory o godz. 1800.   

8. Powiatowo – Gminne DOŻYNKI odbędą się w najbliższą sobotę w Rzozowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1300 w kościele parafialnym. * Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

9. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Sanktuariów Maryjnych w : Turzy Śląskiej, Pszowie i Bujakowie – w sobotę 23 września. Koszt wyjazdu wynosi 85 zł. Zapisy w najbliższą środę u Pani Małgorzaty – po wieczornej Mszy św. przed kościołem.

10. Z kalendarza liturgicznego: Dzisiaj wspomnienie św. Moniki. Jutro św. Augustyna – biskupa i Doktora Kościoła; we wtorek wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek bł. Bronisławy – dziewicy.

11. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

14. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „ Trzeźwi w sierpniu i co dalej?”

15. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp + Jadwigi Czyżowskiej, Zenona Dźwigała i Wandy Frańczak – Wieczny odpoczynek …