XX Niedziela Zwykła 20.08.2023 r.

1. W sobotę będzie UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – odpust w naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą o godz. 630, 800, 930 oraz suma odpustowa o godz. 1800, którą odprawi ks. Andrzej Wciślak na zakończenie dwunastoletniego pobytu w naszej parafii. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Zachęcamy do przyjścia w strojach skawińskich i krakowskich. Dzieci do sypania kwiatów. Dorosłych do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów. Będzie to też pożegnalna Msza św. naszego organisty p. Pawła Zawiszy, który złożył rezygnację z posługi w naszej parafii.

2. Księdzu Andrzejowi Wciślakowi bardzo dziękujemy za dwanaście lat wsparcia duszpasterskiego a szczególnie opiekę nad Wspólnotą Żywego Różańca. Ksiądz Andrzej pełnił funkcję Wizytatora Katechetycznego w naszym rejonie. Obecnie został proboszczem parafii Chrystusa Króla w Lgocie niedaleko Trzebini i życzymy Księdzu Andrzejowi wszelkiej pomyślności z Bożym Błogosławieństwem.                                                                                           * Również Panu Pawłowi – organiście, któremu umowa o pracę – za porozumieniem stron – zakończy się 31 sierpnia 2023 r. – dziękujemy bardzo za 18 lat posługi w naszej parafii i życzymy samych sukcesów oraz Bożej Opieki w nowych zadaniach.

3. W przyszłą niedzielę – na wszystkich Mszach św. – kazanie wygłosi nasz rodak ks. Adam Fołta – ze Zgromadzenia Werbistów, który od ponad czterdziestu lat pracuje w Brazylii. Składka z całej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby misyjne w rejonie gdzie ks. Adam pełni duszpasterską posługę.

4. W Kalwarii Zebrzydowskiej kończy się dzisiaj tygodniowy odpust związany z Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Jednoczymy się modlitwą z naszymi pielgrzymami, którzy tam przebywają. Wieczorem powrót naszej pieszej pielgrzymki.

5. Z kalendarza liturgicznego: Jutro wspomnienie św. Piusa X –papieża: we wtorek NMP Królowej; w środę św. Róży z Limy – dziewicy; w czwartek święto św. Bartłomieja – apostoła; w piątek św. Ludwika – króla.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 – w koncelebrze, zostanie odprawiona Msza św. z okazji 43 rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI. Głównym celebransem będzie ks. Włodzimierz Łukowicz – z Parafii Miłosierdzia Bożego na Ogrodach.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 17 920 zł. (w tym w kopertach 5700 zł). Natomiast w ostatnim miesiącu na konto parafialne wpłynęło 5250 zł. Bardzo dziękujemy. ** We wrześniu rozpoczniemy prace remontowe zakrystii, chóru i uszkodzonej elewacji zewnętrznej kościoła. W drugiej połowie września planujemy założenie monitoringu i nagłośnienia na cmentarzu.

8. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.                                                                                          * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Produkt katolickopodobny” – o tym dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym.

10. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Andrzeja Dudek – Wieczny odpoczynek …