XIX Niedziela Zwykła 13.08.2023 r.

1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji przypada święto N.M.P. KALWARYJSKIEJ.

2. We wtorek –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY; Msze św. jak w niedzielę. Jest to święto obowiązkowe. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy zioła i kwiaty. * W naszym dekanacie odpust w Woli Radziszowskiej z sumą o godz. 1130. W tym dniu przypada święto Wojska Polskiego i wspominamy zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 r. – CUD NAD WISŁĄ.

3. Tradycyjna piesza pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej odbędzie się w dniach od 17 do 20 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła w najbliższy czwartek po Mszy św., (która będzie) o godz. 900. Szczegóły dotyczące zapisów znajdziemy w gablotce.

4. Z kalendarza liturgicznego: *Jutro wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika; w środę wspomnienie św. Stefana Węgierskiego – króla * w czwartek święto św. Jacka – prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

5. Ochotnicza Straż Pożarna Wola Radziszowska serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Skawina na 12 Dzień Krwiodawstwa w Woli Radziszowskiej, który odbędzie się 15 sierpnia w godzinach: 900 do 1400 w świetlicy Domu Ludowego. Zachęcamy do wsparcia tej szczytnej akcji.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

7. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest kilka artykułów podsumowujących Światowe Dni Młodzieży. Jeden z nich ma tytuł: „ Kościół wciąż młody”.

9. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Krystyny Gasz, Stefanii Sroka, Marty Kurlit i Bogdana Grabek – Wieczny odpoczynek …