XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się PIESZA PIELGRZYMKA KRAKOWSKA na JASNĄ GÓRĘ . Nasza Wspólnota VI: Skawina/Liszki/Krzeszowice – wyruszy z kościoła Miłosierdzia Bożego na Ogrodach po Mszy św. o godz. 830. Naszym modlitwom polecamy wszystkich Pielgrzymów. Zapraszamy też do udziału w wyjeździe autokarowym w ostatnim dniu pielgrzymki – 11 sierpnia do miejscowości Osin i będzie możliwość jednodniowego dołączenia do pielgrzymów lub bezpośredniego dojazdu na Jasną Górę na przywitanie. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy przyjmujemy do wtorku w naszej zakrystii. Wyjazd autokarów o godz. 600 od kościoła Miłosierdzia Bożego na Ogrodach.

2. Dzisiaj w Lizbonie zakończenie Światowych Dni Młodzieży – Eucharystia posłania o godz. 900.

3. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. Tradycyjna 311 (trzysta jedenasta) Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej odbędzie się w dniach od 17 do 20 sierpnia b.r. Szczegółowe informacje na temat zapisów są na plakacie w gablotce.

5. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Dominika – prezbitera; w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w czwartek święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.*W naszym dekanacie odpust w Radziszowie z sumą o godz. 1800. W piątek wsp. św. Klary – dziewicy;  * w przyszłą niedzielę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

7. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.   * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

8. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Pustynia to stan serca” – o dziedzictwie chrześcijańskich eremitów.

9. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. Celiny Madej, Marka Dziadkowca, Marzeny Tondera i Elżbiety Zając – Wieczny odpoczynek …