XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023 r.

1. We wtorek rozpoczynamy sierpień – miesiąc modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Postanowienia w tym względzie można wpisać do KSIĘGI TRZEŹWOŚCI wystawionej na ołtarzu Serca Jezusowego.

2. W Portugalii trwają ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY, w których biorą udział także nasi Parafianie – pozdrawiamy wszystkich serdecznie i życzymy pięknych religijnych i owocnych przeżyć. Ojciec św. Franciszek nadał temu wspaniałemu wydarzeniu hasło: „Maryja wstała i odeszła z pośpiechem”. To wielkie święto młodzieży zakończy się w przyszłą niedzielę centralną uroczystością w Lizbonie.

3. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.  * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.

4. W pierwszy czwartek o 1730 Godzina Święta w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w modlitwach o naszym kleryku Jakubie, który obecnie jest na ŚDM w Portugalii.

5. Spowiedź w I piątek będzie od godziny 630 do 830 oraz od 1600 do 1800. Będzie też Msza św. o godz. 1630. Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii.

6. W pierwszą sobotę zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sierpniu nie będzie objazdu do chorych natomiast każdego dnia – w razie potrzeby – można wezwać księdza dyżurnego, do którego bezpośredni telefon komórkowy jest na stronie internetowej oraz w gablotce.

7. W przyszłą niedzielę wyruszy PIESZA PIELGRZYMKA KRAKOWSKA na JASNĄ GÓRĘ . Nasza Wspólnota VI: Skawina/Liszki/Krzeszowice – rozpocznie swoją drogę w kościele Miłosierdzia Bożego na Ogrodach po Mszy św. o godz. 830 . Zapisy w obu naszych skawińskich parafiach od 1 do 5 sierpnia po wieczornej Mszy św. lub online – adres na plakacie. *Koszt uczestnictwa: dla dorosłych – 100 zł. Dla młodzieży do lat 16 – 50 zł. Autokar powrotny 40 zł. Serdecznie zachęcamy do udziału.  *Szczegóły są na plakacie w gablocie.

8. Kalendarz liturgiczny: jutro wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – prezbitera; we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła; w środę – Matki Bożej Anielskiej – Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach czyli: nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz złożenie wyznania wiary; w piątek św. Jana Marii Vianeya – prezbitera; w przyszłą niedzielę – święto Przemienienia Pańskiego – w naszym dekanacie odpust w Paszkówce z sumą o godz. 1115.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. 

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny poświęca bardzo dużo miejsca Światowym Dniom Młodzieży.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Marii Dudek, Zbigniewa Gduli i Janiny Elster – Wieczny odpoczynek…