XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023 r.

1. We wtorek przypada święto św. Jakuba- apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. o godz. 800 i 1800. Możemy wjechać na plac kościelny od ul. Krakowskiej. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy – w  ramach akcji: ŚWIĘTY KRZYSZTOF jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr. Szczegółowe informacje w gablocie.

2. Jutro wsp. św. Kingi – dziewicy;  w środę wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP; w piątek wsp. św. Szarbela – prezbitera;  w sobotę wsp. św. Marty, Marii i Łazarza.

3. Organizowane są pielgrzymki:  13 sierpnia do – Porąbki Uszewskiej, Odporyszowa, Zalipia (zwiedzanie malowanej kwiatami wioski z przewodnikiem). Koszt wyjazdu z biletami wstępu wynosi 80 zł.  oraz  9 -10 września do Rzeszowa, Borku Starego, Przeworska, Leżajska, Markowej – z uczestnictwem w beatyfikacji Rodziny Ulmów i do Terliczki. Koszt wyjazdu z noclegiem i dwoma posiłkami wynosi 300 zł.  // Zapisy u p. Małgorzaty w najbliższą środę przed kościołem po Mszy św. wieczornej.

4. Jutro przypada Święto Policji – na ręce Pana Komendanta Komisariatu Policji w Skawinie składamy najlepsze życzenia z Bożą Opieką – cierpliwej i bezpiecznej służby Całej Załodze Komisariatu. Serdecznie pozdrawiamy po sąsiedzku.

5. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w piątek – 28 lipca do godz. 1100– na parkingu przy ul. Księdza Popiełuszki (naprzeciw cmentarza). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie   Polskich Misjonarzy. Szczegółowe informacje są w gablocie.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin organizuje studia podyplomowe. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

8. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem a naszym modlitwom polecamy kleryka Jakuba. * Serdecznie pozdrawiam chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym są ciekawe wspomnienia o św. Szarbelu.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Marty Sławińskiej i Leokadii Maciuszek-Ustymenko / Wieczny odpoczynek…