XV Niedziela Zwykła 16.07.2023 r.

1. Dzisiaj wspomnienie NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

2. We wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy – prezbitera.

3. W środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

4. W czwartek przypada wsp. bł. Czesława – prezbitera.

5. W sobotę święto św. Marii Magdaleny, która patronuje Korabnikom. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 800 w int. żyjących i zmarłych Mieszkańców Korabnik.

6. Zapraszamy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ na JASNĄ GÓRĘ w dniach od 6 – 11 sierpnia b.r.: Zapisy w obu naszych skawińskich parafiach od 1 do 5 sierpnia po wieczornej Mszy św. lub online – adres na plakacie. *Koszt uczestnictwa: dla dorosłych – 100 zł. Dla młodzieży do lat 16 – 50 zł. Autokar powrotny 40 zł.                  * Te osoby, które chciałyby się zaangażować w pomoc w organizacji przy pielgrzymce zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 1900 w Parafii Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. *Szczegóły są na plakacie w gablocie.

7. Tradycyjna 311 (trzysta jedenasta) Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej odbędzie się w dniach od 17 do 20 sierpnia b.r. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła. Szczegółowe informacje są na plakacie w gablotce.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 18 150 zł.; 40 dolarów i 20 euro. W tym ofiary w kopertach 4950 zł. Natomiast wpłaty na konto parafialne z przeznaczeniem na cele inwestycyjne, które wpłynęły w ciągu ostatniego miesiąca to: 6950 zł.  Bardzo dziękujemy.                                                             

9. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiam chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest artykuł: „W sercu Kościoła” o kulcie M.B. Szkaplerznej.