XIII Niedziela Zwykła 02.07.2023 r.

1. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. które w tygodniu będą o godz. 630, 800 i 1800.

    * W niedziele Msze św. bez zmian. Natomiast nie będzie nieszporów o godz. 1800.

    * Dyżur w konfesjonale – w czasie Mszy św. oraz w dni powszednie od 1700 do 1800.

2. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.

3. Pielgrzymka Chorych do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w czwartek 6 lipca. Wyjazd o godz. 900 z przystanku k/Przedszkola nr 1. Zapisy w zakrystii i u Siostry Domiceli. * W tym dniu przypada patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych.

4. W pierwszy czwartek o 1730 Godzina Święta w intencji o nowe powołania kapłańskie
i zakonne. Chciejmy pamiętać w modlitwach o naszym kleryku Jakubie.

5. Spowiedź w I piątek będzie od godziny 630 do 830 oraz od 1600 do 1800. Będzie też Msza św. o godz. 1630. Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii.

6. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto św. Tomasza apostoła; we wtorek przypada rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie; w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy; W sobotę wspomnienie św. Jana
z Dukli – prezbitera.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna. 

8. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Włodzimierza Skiby,
+ Marianny Machno, + Marii Gibas, + Łucji Rywotyckiej  – Wieczny odpoczynek…