XII Niedziela Zwykła 25.06.2023 r.

1. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ, odprawiamy pół godziny przed wieczorną     Mszą św. do piątku włącznie, kiedy zakończymy Je procesją.

2. Od jutra wakacyjny porządek Mszy św. które w tygodniu będą o godz. 630, 800 i 1800.     *Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy od 1600 do 1730 oraz w czwartki i soboty od 900do 1000. *Dyżur w konfesjonale – w czasie Mszy św. oraz w dni powszednie od 1700 do 1800.

3. We wtorek wspomnienie M.B. Nieustającej Pomocy.   

4. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, N. Czerwcowe i Msza św. zbiorowa – w koncelebrze – z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w intencji trudnych spraw naszych osobistych czy rodzinnych.

5. W środę wspomnienie św. Ireneusza – biskupa i męczennika.

6. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w tym dniu o godz. 630, 800, i 1800. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (t.zw. „świętopietrze”). Modlitwom polecamy naszego organistę Pawła-z racji imienin.

7. W pierwszą sobotę zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W lipcu i sierpniu nie będzie objazdu do chorych natomiast każdego dnia – w razie potrzeby – można wezwać księdza dyżurnego, do którego bezpośredni telefon komórkowy jest na stronie internetowej oraz w gablotce.

8. Z radością informujemy, że w miniony czwartek poświęciliśmy kamień węgielny i plac budowy nowego budynku Środowiskowego Domu Samopomocy przy boisku Millenium. Poświęcenia dokonał ks. bp Damian Muskus.

9. Pielgrzymka Chorych do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w czwartek 6 lipca. Wyjazd o godz. 900. Zapisy w zakrystii i u Siostry Domiceli, która organizuje kolejną pielgrzymkę – 8 lipca do Lipnicy Murowanej /tu zapisy w środę po Mszy św. wieczornej. Koszty przejazdu dla tych pielgrzymek pokryje Grupa Charytatywna działająca w naszej parafii.

10. Organizowane są też inne pielgrzymki:  4-6 sierpnia do Kalisza, Lichenia, Torunia, Jasnej Góry z kosztem 470 zł obejmującym dwa noclegi i trzy posiłki oraz  9 -10 września do Rzeszowa, Borku Starego, Przeworska, Leżajska, Markowej – z uczestnictwem w beatyfikacji Rodziny Ulmów i do Terliczki. Koszt wyjazdu z noclegiem i dwoma posiłkami wynosi 300 zł.  // Zapisy u p. Małgorzaty w najbliższą środę przed kościołem po Mszy św. wieczornej…

11. W przyszłą niedzielę – przed kościołem – będą zbierane podpisy popierające ustawę z zakresu Prawa Oświatowego: „Chrońmy dzieci wspierajmy rodziców”. Potrzebny będzie PESEL.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.
* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy refleksje o Bogu Ojcu oraz artykuł: „Tama nienawiści”.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Weroniki Motyczko i Alfonsa Szypenbejl – Wieczny odpoczynek…