XI Niedziela Zwykła 18.06.2023 r.

1. Nabożeństwo Czerwcowe, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. ok 1915 będzie WIECZÓR UWIELBIENIA, serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Z tej okazji odbędą się Msze św. dla Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek o godz. 1000, dla Katolickiego LO w piątek o godz. 900, dla Katolickiej SP w piątek o godz. 1000. W Szkole Podstawowej nr 4 w piątek o 1015. Natomiast rodziców, nauczycieli, młodzież i dzieci z pozostałych szkół zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 1800. * Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w godzinach dyżuru w konfesjonale: oprócz godzin Mszy św. są to godz. 830– 930 oraz od 1700 – 1800.

4. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 1700 – do kościoła.

5. W piątek wieczorna Msza św. w intencji Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i spotkanie formacyjne.

6. W środę św. Alozego Gonzagi; w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

7.  Zespół Charytatywny prowadzi jeszcze w tym tygodniu – przy naszym kościele – kiermasz książek i innych drobiazgów.

8. Za tydzień Odpust w Kopance ku czci NMP Nieustającej Pomocy z sumą o godz. 1130.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 18 250 zł. (w tym ofiary w kopertach i wpłacone na konto parafialne to: 5600 zł). Obecnie przygotowujemy się do remontu zakrystii i wejścia na chór oraz pomieszczenia za organami. Dokumentacja architektoniczna ogrodzenia naszego kościoła jest jeszcze u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy już przygotowany przedmiar robót i kosztorys inwestorski.    * Dziękujemy bardzo za ofiary na misje od dzieci komunijnych – zebrano na ten cel 4440 zł i 100 dolarów.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.                  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Kalatówki Brata Alberta”…

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Andrzeja Pałaca, Adama Hysa, Władysława Pałki, Marka Frankowskiego, Bronisława Dudka  – Wieczny odpoczynek…