X Niedziela Zwykła 11.06.2023r.

1. Nabożeństwo Czerwcowe ku czci NSPJ, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. z procesją eucharystyczną wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała, którą zakończymy w czwartek z tradycyjnym poświęceniem wianków – z kwiatów i ziół. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci: komunijne i młodsze, z Grupy Koła Misyjnego. Niosących baldachim, sztandary czy feretrony, Służbę Liturgiczną …

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała i zadbali o jej godną oprawę. Dziękujemy  także Policji i Straży Miejskiej za utrzymanie porządku na trasie procesji.

3. Członków i sympatyków Koła Radio Maryja zapraszamy na spotkanie formacyjne – w środę po wieczornej Mszy św. – do salki na plebanii.

4. Spotkanie katechetów w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. *W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  *W naszym dekanacie odpust w Brzeźnicy z sumą o godz. 1800.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej  ok. godz. 1915.

7. Dzisiaj wspominamy św. Barnabę – Apostoła; we wtorek św. Antoniego Padewskiego – prezbitera i doktora Kościoła; w środę bł. Michała Kozala- biskupa i męczennika; w sobotę wsp. Niepokalanego Serca N.M.P. oraz  św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika.

8.  Zespół Charytatywny prowadzi jeszcze w tym tygodniu – przy naszym kościele – kiermasz książek i innych drobiazgów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne w naszej parafii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. * Stowarzyszenie KRUSZYNKI – w zeszłą niedzielę – uzbierało 3920 zł. Dziękujemy.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. 
* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb : śp.+ Adama Bartoszka – Wieczny odpoczynek…