Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06.2023 r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

2. Nabożeństwo Czerwcowe, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.  * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, N. Czerwcowe i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.                                                                                                                             

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Po Mszy św. o godz. 930 – procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą wokół Rynku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w miejscach jak w inne lata: I – wspólnotę Żywego Różańca; II – młodzież oazową i studencką; III – Wspólnotę Domowego Kościoła; IV – Rodzinę Radio Maryja i Wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej.  * Uprzejmie prosimy o udekorowanie domów. *Zapraszamy do udziału dzieci komunijne, także młodsze dzieci sypiące kwiaty, chłopców z dzwoneczkami, niosących baldachim, feretrony i sztandary, strażaków. Kto ma zachęcamy do ubrania stroju skawińskiego czy krakowskiego. Prosimy, by na trasie procesji nie parkować samochodów. Nie będzie Mszy św. o godz. 1100 natomiast zaraz po procesji będzie Msza św. – bez kazania. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. O godz. 1800 uroczyste Nieszpory i procesja wokół kościoła.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 25 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

6. Kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych zapraszamy w tym tygodniu na spotkania zgodnie z harmonogramem poszczególnych grup.

7. Zapraszamy na koncert Marcina Stycznia, który odbędzie się dzisiaj przy Katolickiej Szkole Podstawowej –  o godz. 1900. Dzisiaj też odbędzie się Piknik Szkolny ZKS – początek o godz. 1500. Więcej informacji na plakatach w gablotce.   

8. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza osoby starsze oraz osoby samotne – w różnym wieku na cotygodniowe spotkania integracyjne, które odbywają się w każdy wtorek  o godz. 1400 w budynku parafialnym przy ul. Kilińskiego 1a. *Jednocześnie przypominamy, że nadal prowadzony jest kiermasz przy kościele w godzinach dopołudniowych z którego dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne. Kiermasz potrwa do 15 czerwca. Serdecznie zapraszamy na zakupy.

9. Dzisiaj – przed kościołem – jest zbiórka pieniężna na działalność Stowarzyszenia KRUSZYNKI, które podejmuje Pomoc Osobom Niepełnosprawnym z naszego miasta i okolicy.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Ofiary w kopertach i wpłacone na konto parafialne to: 1400 zł  *W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna. *Informujemy, że ofiary z intencji Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. zbiorowej –  przyjmowane na pogrzebach lub indywidualnie – od kilku lat są przeznaczane na cele parafialne. Na stypendium mszalne zostawiamy z każdej środy 100 zł.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.      * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Cud Zachodu” – o tysiącletnim opactwie św. Michała Archanioła zbudowanym na wyspie w południowo-zachodniej Normandii.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Anny Mirocha, Adama Pawlika i Małgorzaty Drożdż – Wieczny odpoczynek…