Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023 r.

1. Jutro święto N.M.P. Matki Kościoła -drugi dzień ZIELONYCH ŚWIĄTEK. Msze św. w naszym kościele o godz. 630, 800, 930 i 1800. Intencje wpisane na 700 i 730 będą odprawione o godz. 800 w koncelebrze. Kancelaria parafialna nie będzie czynna. *Odpust w Woli Radziszowskiej z sumą o 1100 oraz w Jaśkowicach z sumą o 1830.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

3. W środę święto Nawiedzenia NMP. Nabożeństwa Majowe zakończymy w tym dniu o godz. 1730 procesją eucharystyczną wokół kościoła.

4. W czwartek rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci NSPJ, które będą odprawiane codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą * W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. * W tym dniu naszym modlitwom polecamy także wszystkie dzieci z okazji DNIA DZIECKA.

5. W pierwszy czwartek miesiąca, Nabożeństwo Czerwcowe będzie z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym – nr tel. komórkowego w gablotce lub na naszej stronie internetowej.

7. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

8. W sobotę odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Łagiewnik. Szczegóły w gablotce.

9. Spotkanie Grupy Charytatywnej we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

10. Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie serdecznie zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę na placu szkolnym w godz. od 1100 do 1500. Szczegóły w gablocie.

11. Zapraszamy na – koncert Marcina Stycznia, który odbędzie się przy Katolickiej Szkole Podstawowej – w przyszłą niedzielę o godz. 1900. W tym dniu odbędzie się też 21 Piknik Szkolny ZKS. Więcej informacji na plakatach w gablotce.

12.Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do zapoznania się z projektem przebudowy ul. Krakowskiej oraz z projektem nowych uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego Gminy. Więcej informacji w gablocie lub na stronie internetowej Urzędu Miasta.

13. W przyszłą niedzielę – przed kościołem – będzie zbiórka pieniężna na działalność Stowarzyszenia KRUSZYNKI, które podejmuje Pomoc Osobom Niepełnosprawnym z naszego miasta i okolicy.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Ofiary w kopertach i wpłacone na konto parafialne to: 1150 zł. *Rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 dziękujemy za dar ołtarza –w kwocie 1000 zł. * Strażacy z OSP Skawina Centrum – w zeszłą niedzielę uzbierali: 7 728 zł i 86 gr. oraz 5 euro. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

15. W przyszłą niedzielę – przed kościołem – będzie zbiórka pieniężna na działalność Stowarzyszenia KRUSZYNKI, które podejmuje Pomoc Osobom Niepełnosprawnym z naszego miasta i okolicy. 16. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł: „Jak karmić Ewangelią tych, którzy nie czują głodu?”. 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Anny Kapuścińskiej i Rafała Paligi – Wieczny odpoczynek…