Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21.05.2023 r

1. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. ok 1915 będzie WIECZÓR UWIELBIENIA, serdecznie zapraszamy.

3. Jutro rozpoczyna się septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

4. W sobotę o godz.1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4. *W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1230 będzie również rocznica I Komunii św. dla dzieci SP nr 4. *SPOWIEDŹ dla dzieci obu grup i ich rodzin będzie w piątek o godz. 1600.    

5. W przyszłą niedzielę – 28 maja przypada też Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Msza św. dziękczynna o godz. 1230 z odśpiewaniem Te Deum. *Natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1830 będzie z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  –  w intencji trudnych spraw naszych osobistych czy rodzinnych.

6. W piątek – po wieczornej Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

7. Z kalendarza liturgicznego: Jutro wspomnienie św. Rity – zakonnicy, w środę NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek św. Filipa Nereusza – prezbitera; w tym dniu 26 maja – przypada DZIEŃ MATKI; w sobotę św. Augustyna z Canterbury – biskupa.

8. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka pieniędzy na sprzęt ratowniczo-gaśniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Centrum – Skawina 1. 

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 20 600 zł. i 50 dolarów. W tym ofiary w kopertach i wpłacone na konto parafialne to: 6750 zł. *Rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 dziękujemy za dar ołtarza – 1800 zł.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuły o Wniebowstąpieniu Pańskim.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Zofii Paciorek, Pauliny Pająk i Janiny Bogacz – Wieczny odpoczynek…