VI Niedziela Wielkanocna 14.05.2023 r.

1. Nabożeństwo Majowe codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  *Odpust w Facimiechu z sumą o godz. 1130.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące tzw.: DNI KRZYŻOWE. W tych dniach po Mszy św. o godz. 800 będzie procesja błagalna do krzyża misyjnego.

4. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli – prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W sobotę o godz.1100 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1230 będzie rocznica I Komunii św. dla dzieci SP nr 2. *SPOWIEDŹ dla dzieci obu grup i ich rodzin będzie w piątek o godz. 1600.    

6. Zespół Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie będzie świętował 103 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w czasie uroczystej Mszy św. dziękczynnej w czwartek – 18 maja b. r. o godz. 1000 . Natomiast wieczorem, tego dnia – o godz. 1900 zapraszamy absolwentów na tradycyjne KAROLKI – spotkanie odbędzie się w budynku Katolickiego Liceum. Szczegóły na plakacie.

7. Z okazji 50 rocz. święceń kapłańskich Metropolity Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – w najbliższą sobotę odbędą się uroczystości jubileuszowe w Katedrze Wawelskiej. Zaproszenie i szczegółowe informacje znajdują się w gablotce i na naszej stronie internetowej.                                                                                                                                                                                                                                     

8. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu strażackiego, umundurowanie strażaków do działań bojowych i działalność statutową – dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Centrum – Skawina 1. Zachęcamy do wsparcia tej wyjątkowo ważnej placówki.

9. Zespół Charytatywny będzie prowadził także w tym tygodniu – przy naszym kościele – kiermasz książek i innych drobiazgów. Na stoisko można także przynosić zbędne książki i drobiazgi. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc charytatywną w naszej parafii. Dziękujemy firmie STALCO za przekazane na ten cel pamiątki.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach i wpłacone na konto parafialne – w ostatnim czasie – iw kwocie 1750 zł.  Rodzicom dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 dziękujemy za dar ołtarza – białe stuły.

11. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W GOŚCIU NIEDZIELNYM polecamy artykuł „Błogosławiony w dżinsach”- o piętnastoletnim bł. Carlo Acutis.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności z Bożym Błogosławieństwem.                                * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.  

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Eugenii Caban – Wieczny odpoczynek…