IV Niedziela Wielkanocna 30.04.2023 r.

1. Dzisiaj jest Światowy Dzień Modlitw o Powołania – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Polecamy modlitwom naszego kleryka Jakuba. * Nieszpory dzisiaj o godz. 1800.

2. Jutro rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe z procesją wokół kościoła o godz.1730.    *Przez cały miesiąc Nabożeństwa Majowe – pół godziny przed wieczorną Mszą św.   * Przy kaplicy św. Magdaleny w Korabnikach „majówka” codziennie o 1830 natomiast przy figurce w Samborku – o 1800. Serdecznie zachęcamy do udziału…

3. Jutro wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. We wtorek – św. Atanazego bpa i doktora Kościoła.

4. W środę Uroczystość N.M.P. Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. *Odpust w Rzozowie z sumą o godz. 1130.  *Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji Strażaków naszego Miasta i Gminy– zamówiona przez Burmistrza Miasta  i Gminy Skawina – będzie o godz. 1230 w naszym kościele. *W tę pierwszą środę miesiąca nie będzie nowenny do św. Józefa. Natomiast Nowenna do MBNP będzie połączona z Nabożeństwem Majowym o godz. 1800.

5. W czwartek wspomnienie św. Floriana męczennika – patrona strażaków. *W Krzęcinie odpust ku czci św. Floriana jutro z sumą o godz. 1100.                                                                                                                           

6. W pierwszy czwartek miesiąca, Nabożeństwo Majowe będzie z prośbą o nowe  powołania kapłańskie i zakonne.

7. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym – nr tel. komórkowego w gablotce lub na naszej stronie internetowej. *W tym dniu wspominamy św. Stanisława Kazimierczyka – prezbitera.

8. W sobotę o godz. 1200 uroczystość  I Komunii św. dla dzieci klas III ze Szkoły Katolickiej.  SPOWIEDŹ dla dzieci, rodziców, chrzestnych będzie w piątek o godz. 1900.                                                                            

9. Z okazji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * Informujemy, że w maju nie będzie objazdu do chorych ze względu na sobotnie uroczystości pierwszokomunijne. W przypadkach koniecznych odwiedzimy zgłoszonych chorych w każdym innym dniu. * W sobotę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.                                                                     

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. * Księża i Bracia Guanellianie z Korabnik  dziękują za wsparcie ich Domu Dziecka – przy zakupie miodów w zeszłą niedzielę.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.   * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o św. Teresie z Lisieux z okazji 150 rocz. Jej urodzin.

  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Stanisława Kudły, Mariana Wygody, Marianny Zych. Wieczny odpoczynek…