III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się 15 Tydzień Biblijny. *Nieszpory dzisiaj o godz. 1800.

2. Jutro uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika; głównego patrona Polski.

3. We wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty. Naszym Solenizantom: ks. Wojciechowi Zyzakowi i ks. Markowi Spólnikowi – składamy serdeczne życzenia z modlitwą i prośbą o Boże Błogosławieństwo. Polecamy naszym modlitwom także Metropolitę Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

4. W piątek Msza św. o godz. 1800 – w koncelebrze – z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w intencji trudnych spraw naszych osobistych czy rodzinnych.

5. W piątek – po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

6. W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.

7. Dzisiaj przed kościołem – księża i bracia Guanellianie z Korabnik – zapraszają na kiermasz miodów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność prowadzonego przez Nich – Rodzinnego Domu Dziecka.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach i wpłacone na konto parafialne w sumie 2 630 zł. Rodzicom młodzieży bierzmowanej dziękujemy za dar ołtarza – 6000 zł.

9. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.                                                                                          * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną.

  11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. + Zofii Wątor. Wieczny odpoczynek…