II Niedziela Wielkanocna 16.04.2023 r.

1. Łączymy się duchowo z pielgrzymami w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz ze Wspólnotą z sąsiedztwa na Ogrodach – przeżywającą swój Odpust Parafialny. *Na wszystkich Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. * Rozpoczynamy 79 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA .

2. Nieszpory dzisiaj o godz. 1800. * Dzisiaj także zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. ok. godz. 1915.

3. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 1100. Sakramentu udzieli Ks. Bp Robert Chrząszcz.  *Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania przygotowawcze w środę, czwartek i piątek o godz. 1830. * Spowiedź dla bierzmowanych, świadków i ich rodzin będzie w piątek po wieczornej Mszy św. a potem próba liturgiczna.

4. Naszym Gościom z Ukrainy składamy życzenia pokoju i nadziei wypływającej ze Zmartwychwstania Chrystusa z okazji dzisiejszej WIELKANOCY, przeżywanej  w Kościołach: Grekokatolickim i Prawosławnym.

5. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 1830 w salce na plebanii.

6. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy w okresie przedświątecznym ofiarowali żywność dla najuboższych mieszkańców z naszej parafii. Szczególnie dziękujemy właścicielom firm: Cukiernia Zając, Zakład Produkcji Masarskiej Państwa Gubałów, Zakład Przetwórstwa Mięsa – Pana Stanisława Dziewońskiego oraz pewnej rodzinie, która finansowo wsparła tę pomoc. Dzięki temu, jak również dzięki darom złożonym w sklepach AJKA i JAN oraz w trakcie święcenia pokarmów zespół charytatywny mógł przygotować obfite paczki świąteczne dla osób, które potrzebują naszej pomocy.  Bóg zapłać !

7. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem – księża i bracia Guanellianie z Korabnik – zapraszają na kiermasz miodów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność prowadzonego przez Nich – Rodzinnego Domu Dziecka.

8. Zespół Szkół Katolickich zaprasza na spektakl „Tajemnica Eucharystii”, którego scenariusz powstał na podstawie objawień Cataliny Rivas. Przedstawienia odbędą się od czwartku do niedzieli o godz. 1900 w sali gimnastycznej Liceum. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Natomiast w najbliższy wtorek o godz. 1630 także w budynku Liceum odbędzie się spotkanie z aktorką Patrycją Hurlak – autorką książki „Nawrócona wiedźma”. Więcej w gablocie.

10. Zespół Szkół i Placówek pod nazwą „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie, ul. Tyniecka 6 – serdecznie zaprasza na dzień otwarty w najbliższą sobotę od 900 do 1300. Szczegółowe wiadomości w gablotce.

11. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza Mieszkańców do udziału w cyklu spotkań warsztatowych w ramach prac nad dokumentem pod nazwą: „Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla obszaru naszej Gminy”. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. *Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach i wpłacone na konto parafialne w sumie 2 550 zł oraz za ofiary na UPJP2 w kwocie 14 407 zł. Dzisiaj – przy wyjściu z kościoła – możemy składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. * Na naszej stronie internetowej znajduje się wizualizacja projektu rewitalizacji ogrodzenia wokół naszego kościoła.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym można przeczytać o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez Siostrę Faustynę w „Dzienniczku” oraz o tym, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi.

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. + Mieczysława Żmudy. Wieczny odpoczynek…