Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023 r.

       Całej Wspólnocie Parafialnej i naszym Gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne. Niech radość, którą mieli uczniowie przy spotkaniu ze Zmartwychwstałym Panem, przepełnia serca dając pewność, że Zbawca nas kocha. Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja !

1. Uroczyste Nieszpory dziś o godz. 1800 zakończą obchody TRIDUUM PASCHALNEGO.

2. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżywania tego Świętego Czasu: Naszej parafialnej wspólnocie za tak liczne uczestnictwo, Siostrom Służebniczkom i osobom pomagającym– szczególnie za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego , Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej, Panom Organistom wraz z chórem młodzieżowym, scholii oazowej, Jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej nr 1 i nr 2 w Skawinie, Harcerzom oraz wspólnotom czuwającym przy Grobie Pańskim, niosącym baldachim, feretrony i chorągwie, osobom w strojach regionalnych.

3. Jutro Drugi Dzień Świąt. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Składka jutrzejsza zostanie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.  *W piątek nie ma postu z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

4.   W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Na wszystkich Mszach św. Koronka do Bożego Miłosierdzia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Nowenna przed uroczystością codziennie przed wieczorną Mszą św. *Za tydzień Odpust w parafii na Ogrodach z sumą o godz. 1130.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta w Niedzielę Palmową. Szczególne Bóg zapłać!  Policji, Straży Miejskiej za bardzo sprawne zabezpieczenie trasy przejścia.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. Bardzo dziękujemy za ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu zbierane na Gorzkich Żalach oraz za ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie przy adoracji Krzyża. *W przyszłą niedzielę – przy wejściu do kościoła – będzie można złożyć skarbonki z jałmużną wielkopostną.

8. Liturgia Paschalna i święcenie pokarmów dla obrządku wschodniego w przyszłą niedzielę o godz. 900 w małym kościółku. Szczegóły w gablocie.

9. W Gościu Niedzielnym proponujemy artykuły: Paschalne spotkania.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Svetlany Matevosyan Wieczny odpoczynek…