Niedziela Palmowa 2.04.2023 r.

1. NIEDZIELA PALMOWA rozpoczyna w liturgii obchody Wielkiego Tygodnia. *Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. *Dzisiaj kończymy Rekolekcje Wielkopostne.
Księdzu Szymonowi Kuli SDS – z Elbląga; dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie rekolekcji
 *GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich Msza św.
*DROGA KRZYŻOWA – organizowana przez obie skawińskie parafie – rozpocznie się o godz. 1930 z kościoła Miłosierdzia Bożego i przejdzie wyznaczoną trasą do naszego kościoła. Zachęcamy do przejścia z zapalonymi świecami. Zgodnie z tradycją – przygotowujemy po siedem stacji. Prosimy o przygotowanie symbolicznych stacji następujące wspólnoty: stację VIII – „Kruszynki”, IX – Zespół Charytatywny i Wspólnotę Żywej Drogi Krzyżowej, X – Oazę Rodzin, XI – Rodzinę Radio Maryja, XII – Koło Misyjne, XIII – Zespół Szkół Katolickich, XIV –  Oazę Młodzieżowa.

2. W Wielkim Tygodniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji.

3. SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA w naszym kościele będzie w Wielką Środę od godz. 830 do 1200z przerwą od 1000-1030 oraz od 1430 do 1800 z przerwą od 1600-1630. Będą księża z całego naszego dekanatu. Natomiast w kościele na Ogrodach spowiedź będzie w Wielki Wtorek w podobnych godzinach; We wtorek nie będzie spowiedzi w naszym kościele. Prosimy, by koniecznie skorzystać z Sakramentu Pokuty w tych dniach! Jutro będzie dyżur w konfesjonale od 830 do 1030 oraz od 1600 do 1800Jeszcze raz bardzo prosimy by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

                                 PROGRAM ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO:

4. W WIELKI CZWARTEK zapraszamy na uroczystą Mszę św. Wieczerzy Pańskiej sprawowaną na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa o godz.1800. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz.2200. O 2100 Godzina Święta.

5. WIELKI PIĄTEK: to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy zapraszamy od godz. 630.  Liturgia Godzin o 800. Droga Krzyżowa o g. 1500. Wcześniej odprawimy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia nie odprawia się Mszy świętej. *Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800  i będzie się składać z Liturgii Słowa, adoracji Krzyża św. i Komunii św. a po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja w Grobie Pańskim będzie przez całą noc i potrwa do Liturgii Wigilii Paschalnej.  *O godz. 2100 Gorzkie Żale – trzy części. * Zapraszamy serdecznie na adorację wszystkich naszych Parafian rejonami:
2200 – z ulic: Krakowskiej, Jagielnia, Łanowej, Torowej i przyległe; adorację poprowadzi młodzież oazowa.
2300 rejon Samborka; modlitwę poprowadzi Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej2400 – rejon ulic Mickiewicza i Piłsudskiego; poprowadzi Rodzina Radio Maryja.
100 – rejon Rynku, Żwirki i Wigury, Radziszowska, Osiedle Willowe; adorację poprowadzi Oaza Rodzin
200 – rejon Korabnik, ul. Wspólna; modlitwę poprowadzi Zespół Charytatywny i Ogniska Pokutne
300 – ulice Starego Osiedla; poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca Kobiet
400 – ulice Popiełuszki i 29 Listopada; poprowadzi Żywy Różaniec Mężczyzn.
Prosimy by w każdej grupie głośna modlitwa trwała do 40 minut, potem modlimy się w ciszy. 
Od godziny 500 adoracja będzie w całkowitym milczeniu.  *O czuwanie przy Grobie Pańskim prosimy Ochotniczą Straż Pożarną w Skawinie    Centrum i Korabnikach oraz Harcerzy.

    *W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych  oraz na spożyciu trzech posiłków w tym tylko jednego do syta. Post ilościowy obowiązuje osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.

6. W WIELKĄ SOBOTĘ dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Zwyczajowo zachowajmy w tym dniu post. Liturgia Godzin o 800. *Poświęcenie pokarmów od 1000do 1500co pół godziny. W Samborku o 1145, u Księży Guanellianów o 1000,1100,1200. Przy wyjściu z kościoła – jak co roku – będzie można składać święconkę dla ubogich z naszej parafii.  * LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 1900 poświęceniem ognia i wniesieniem światła do kościoła. Następnie Exsultet czyli Orędzie Wielkanocne, Liturgia Słowa, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Uroczysta Msza św., którą zakończymy Procesją Rezurekcyjną.  Na Liturgię Wigilii Paschalnej przynieśmy świece.

7. W Uroczystość ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  i w Poniedziałek Wielkanocny    Msze św. jak w każdą niedzielę.                                                                                           

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 15 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do środy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

9. Kancelaria parafialna nie będzie czynna w  W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę.  W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym telefon komórkowy w gablocie i na stronie internetowej.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii w minionym tygodniu.  *Na naszej stronie internetowej jest podziękowanie z Fundacji Heleny Kmieć.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy: „Sekrety Ostatniej Wieczerzy”.

  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Elżbiety Wojtyła, Wiktorii Skołyszewskiej i Marii Prochownik  Wieczny odpoczynek…