V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek po Mszy św. o godz. 800; o 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. dla młodzieży i dorosłych.

3. We wtorek Msza św. o godz. 1800 z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza  – w szczególnych potrzebach i w intencji trudnych spraw naszych osobistych czy rodzinnych.

4. W tym tygodniu odbędą się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w dniach od czwartku do niedzieli.    W czwartek, piątek i sobotę nauka rekolekcyjna ogólna będzie na Mszy św. o 800 i 1800  
*W sobotę o godz. 1000 Msza św. z kazaniem dla chorych i starszych. W czasie Eucharystii będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Spowiedź dla chorych będzie przed Mszą św. ** Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową. 
* W sobotę w godzinach od 1100 do 1300 odwiedzimy chorych z Komunią św. świąteczną. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie. 
*W Niedzielę nauka ogólna na Mszach św. o godz. 630, 800,930,1230 o 1100 kazanie dla  dzieci natomiast na Mszy św. o godz. 1830 będzie nauka dla młodzieży.
Serdecznie zapraszamy młodzież Bierzmowaną oraz studentów i młodzież pracującą. *Rekolekcje wygłosi ks. Szymon Kula – Salwatorianin, wykładowca homiletyki,    przełożony wspólnoty w Elblągu.

5. Za tydzień – NIEDZIELA PALMOWA na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm.  *DROGA KRZYŻOWA – organizowana przez obie skawińskie parafie – rozpocznie się o godz. 1930 z kościoła Miłosierdzia Bożego i przejdzie obok pomnika św. Jana Pawła II, ul. Kościuszki, ul. Żwirki i Wigury przez Rynek do naszego kościoła. Będzie bardzo dobrze jeśli pójdziemy z zapalonymi świecami. Zgodnie z tradycją – siedem stacji przygotuje nasza parafia i siedem parafia Miłosierdzia Bożego.

6.  Dyżur w konfesjonale w tym tygodniu będzie codziennie od 830 1030 oraz od 1600do 1800  a także w czasie Mszy św. Spowiedź DEKANALNA będzie w naszym kościele w Wielką Środę.

7. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne.

8. Zarząd Fundacji Dar Serca Skawina – w imieniu własnym oraz Dominika i Jego Mamy – wyraża wielką wdzięczność wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie kiermaszu charytatywnego w ubiegłą niedzielę. Serdecznie dziękujemy Parafianom za okazaną życzliwość i hojność oraz otwarte serce dla Dominika, który potrzebował naszego wsparcia w trudnej życiowej chwili. Na Jego rehabilitację zebraliśmy 7666 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym    tygodniu.

10. Zarząd Osiedla Samborek zaprasza Mieszkańców Samborka na ZEBRANIE, które odbędzie się w czwartek 30 marca o godz. 1800 w Domu Ludowym, ul. Wojska Polskiego 29a.

11. Dzisiaj – przed kościołem – jest świąteczny kiermasz Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Dochód ze sprzedaży wyrobów wykonanych przez podopiecznych ŚDS będzie przeznaczony na budowę nowego domu.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy kolejne   rozważanie na temat uczynków miłosierdzia względem duszy: „krzywdy cierpliwie znosić i urazy chętnie darować” oraz  artykuł: „Rekolekcje u Kamedułów”.