III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po nich – Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.               

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830 – dla wszystkich; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. ok 1830 dla młodzieży i dorosłych.

3. Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem naszej Kurii Metropolitalnej, który jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.

  4.  Jutro o  godz. 1700 – w budynku Katolickiego Liceum – odbędzie się spotkanie z lekarzem badającym Cud Eucharystyczny w Legnicy. Szczegóły w gablocie.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915.

6. W przyszłą niedzielę Fundacja Dar Serca Skawina zaprasza na KIERMASZ domowych ciast oraz świątecznych dekoracji. Zostały one wykonane przez Razemkowo i duże grono osób, które chcą w ten sposób pomóc w zebraniu funduszy na rehabilitację 17-to letniego Dominika – mieszkańca Skawiny poważnie poszkodowanego w wypadku drogowym. Chłopiec od kilku miesięcy jest rehabilitowany ale zdaniem lekarzy powrót do pełnej sprawności będzie długi i kosztowny. Z góry dziękujemy za pomoc.

7. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć baranki wielkanocne z Caritas w cenie 8 zł. Ofiary powyżej tej kwoty będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej parafii.

8. Zapraszamy na pielgrzymki autokarowe do Sanktuariów Maryjnych: 29 i 30 kwietnia /Dąbrowa Górnicza, Wieluń, Charłupia Mała, Licheń, Tusko, Jasna Góra/- koszt z noclegiem i posiłkami wynosi 300 zł;  14 maja / Szczyrzyc, Zakopane Krzeptówki z procesją fatimską ulicami miasta – koszt 60 zł. Zapisy u p. Małgorzaty w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. przed kościołem.

9. W dniach od 18 do 25 marca – przy naszym kościele – odbędzie się wystawa plenerowa p.t.: „ Helena Kmieć. Ona pięknie żyła…” – Helena była Wolontariuszką Misyjną SALVATOR, którą zamordowano w Boliwii.

10. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie, w związku z rekrutacją do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024, zaprasza Uczniów z Rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się w czwartek 16 marca w godz. 16:00- 18:00

  11. Dzisiaj – w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie o godz. 1330 rozpocznie się charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego. Szczegóły  dotyczące turnieju na plakacie w gablotce.

  12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W gablocie jest podziękowanie za wsparcie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.                                                                                          * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Nie takie buty” – 10 lat pontyfikatu Papieża Franciszka.

  15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. + Kazimiery Krawiec i Marii Kwiecień  Wieczny odpoczynek…