II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023 r.

1. GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 1530 i zaraz po ok. 1615– Msza św. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa będą przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.               

2. Nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 830 – dla wszystkich; 1700 dla dzieci i po wieczornej Mszy św. ok 1830 dla młodzieży i dorosłych.

3. Przy wyjściu z kościoła są do zabrania skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

  4. Katecheza dla dorosłych, którzy nie byli do bierzmowania będzie w najbliższą środę o godz. 1900 w salce na plebanii.

  5. Spotkane dla rodziców młodzieży klas VIII – przygotowującej się do bierzmowania – odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 1845 w kościele. 

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o  930 będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 10 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

  7.  Jest organizowany charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego. Turniej odbędzie się  w niedzielę 12.03.2023 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie i jest dedykowany 5-cio letniemu Adasiowi z Jaśkowic.  Adaś choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – chorobę genetyczną prowadzącą do zaniku wszystkich mięśni. Leczenie będzie bardzo kosztowne i dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Przybliżony koszt to 10 mln zł. Szczegóły  dotyczące turnieju na plakacie w gablocie.

 8. W poniedziałek 13 marca  o godz. 1700 – w budynku Katolickiego Liceum – odbędzie się spotkanie z lekarzem badającym Cud Eucharystyczny w Legnicy. Szczegóły w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. * Na wsparcie JADŁODAJNI – w Środę Popielcową – zebraliśmy 9313 zł. i 10 euro.  Za tydzień będzie składka inwestycyjna.   

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem.  *Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.                                                                                         * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy rozmowę o tym jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Marii Kowalówka, Jacka Sarneckiego, Władysława Wąsiołka, Józefy Pijanki, Stanisława Paciorka /  Wieczny odpoczynek…