V Niedziela Zwykła 05.02.2023 r.

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 1800. *Wspominamy św. Agatę – dziewicę i męczennicę.

2. W przyszłą niedzielę o 930 odprawimy – w koncelebrze – Mszę św. w intencji wszystkich, którzy przyjęli nas w czasie odwiedzin duszpasterskich. Również na tej Mszy św. będziemy się modlić za małżonków, którzy w tym roku przeżywają 5 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Prosimy małżonków, którzy chcą odnowić przyrzeczenia małżeńskie o zgłaszanie swojego udziału – do piątku w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

3. Z kalendarza liturgicznego: jutro przypada wsp. świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; we wtorek bł. Klary Szczęsnej – dziewicy; współzałożycielki SS Sercanek; w piątek św. Scholastyki – dziewicy; w sobotę wspomnienie NMP z Lourdes – w tym dniu obchodzimy XXXI Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. o godz. 800 udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.  *W naszej Archidiecezji główne uroczystości będą w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach .

4. We wtorek – po Mszy  św. wieczornej, w salce na plebanii – odbędzie się spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO, prowadzonego przez ks. prof. Wojciecha Zyzaka;

5. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

7. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności z Bożym Błogosławieństwem.                                * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Synod idzie naprzód… o Europejskim Zgromadzeniu w Pradze …”, które rozpoczyna się dzisiaj i potrwa cały tydzień … Pragniemy przypomnieć, że gazety katolickie są do nabycia w sklepiku z dewocjonaliami przy ul. Sobieskiego. Tam też można kupić książkę autorstwa naszego ks. prof. Wojciecha Zyzaka p.t. DOROTHY DAY. Więcej o tym wydaniu na naszej stronie internetowej i bezpośrednio u Autora.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Jadwigi Łojek, Stanisławy Klucznik, Krystyny Mamoń – Wieczny odpoczynek…