IV Niedziela Zwykła 29.01.2023 r.

1. Nieszpory dzisiaj o godz. 1800.

2. Ze względu na ferie zimowe – w dni powszednie Msze św. będą rano o 630 i 800 oraz wieczorna o godz. 1800.

3. W  tym tygodniu dyżur w konfesjonale będzie w czasie Mszy świętych oraz od godz. 830 do 930 a także od 1700 do 1800.

4. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będzie NOWENNA do  św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na bocznym ołtarzu.  * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną min w intencji Ojca św.,   Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

5. W czwartek przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby służące Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach, instytutach świeckich. Chciejmy pamiętać o pracujących w naszej parafii Siostrach Służebniczkach, Zgromadzeniu Sług Miłości – czyli Wspólnocie Guanellianów prowadzących m.in. Rodzinny Dom Dziecka  przy ul. Leśnej 5 w dzielnicy Korabniki oraz osobach zakonnych pochodzących ze Skawiny. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy nieustannej Bożej Opieki za wstawiennictwem NMP. *Msze św. z obrzędem poświęcenia świec o godz. 630, 800, 930 i 1800. *Świece można nabyć w sklepiku z dewocjonaliami obok naszego kościoła. *Składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

6. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty. Pamiętajmy o naszym kleryku Jakubie.

7. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 930 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii. *Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 1800,i skorzystania wcześniej ze spowiedzi. **W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym – nr tel. komórkowego w gablotce lub na naszej stronie internetowej.

8. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W niedzielę 12 lutego o 930 odprawimy – w koncelebrze – Mszę św. w intencji wszystkich, którzy przyjęli nas po kolędzie.

10. Kalendarz liturgiczny:
we wtorek wsp. św. Jana Bosko – prezbitera;
w piątek św. Błażeja- biskupa i męczennika – na Mszy św. o godz. 800 będzie błogosławieństwo świecami św. Błażeja patrona od chorób gardła oraz poświęcenie jabłek.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Sakrament Ratunkowy – spowiedź jest łaską…”.

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp.+ Antoniny Bik i Danuty Liskiewicz – Wieczny odpoczynek…