III Niedziela Zwykła 22.01.2023 r.

1. Przeżywamy NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. *Dzisiaj o godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w intencji Podkrakowskiej Izby Gospodarczej z okazji 20-lecia. Mszę św. odprawi ks. bp Damian Muskus. *Nieszpory o godz. 1800

2. Do środy przeżywamy TYDZIEŃ MODLITW o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN.

3. Od soboty przez dwa tygodnie – ze względu na ferie zimowe – w dni powszednie Msze św. będą rano o 630 i 800 oraz wieczorna o godz. 1800.

4. W tygodniu dyżur w konfesjonale będzie w czasie Mszy świętych oraz od godz. 830 do 930.

5. W sobotę Msza św. o godz. 1800 (w koncelebrze) z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – patronów naszej parafii – w intencji trudnych spraw naszych osobistych, rodzinnych, parafialnych.

6. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie tzw. KOLĘDĘ. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy nas przyjęli w swoich domach. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary. Dziękujemy bardzo także za ofiary dla ministrantów i lektorów. *Rodziny, które – z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza i chciałyby się spotkać – prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii bądź telefonicznie do najbliższego wtorku. Termin odwiedzin zostanie ustalony indywidualnie. ** Program kolędy w tym tygodniu …… Szczegółowy plan odwiedzin duszpasterskich znajduje się w gablotce i na naszej stronie internetowej.

7. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła; w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę św. Tomasza z Akwinu – prezbitera i doktora Kościoła.

8. Jest organizowana Pielgrzymka Motocyklowa do Włoch – połączona z rekolekcjami w drodze, w dniach 22-31 lipca tego roku. Szczegółowe informacje w gablotce.

9. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej.

10. W najbliższy piątek – w sali teatralnej Parafii Miłosierdzia Bożego na Ogrodach – odbędą się kolejne przedstawienia Trylogii o Aniołach ukazane przez znanych aktorów Grupy Teatralnej ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Przedstawienia będą o godz. 1000 i 1145. Gorąco zapraszamy !

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. * Kolędnicy Misyjni zebrali – łącznie z kolędowaniem po domach – 8330 zł i 20 euro. Pieniądze te zostały przekazane na pomoc dzieciom z Papui Nowej Gwinei.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy dużo dobra z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Koniec epoki węglowodorów”…

14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp.+ Tadeusza Mroczkowskiego – Wieczny odpoczynek…