Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; Nowy Rok 01.01.2023 r.

1. Wczoraj zmarł papież senior Benedykt XVI.

2. Obchodzimy dziś 56 Światowy Dzień Pokoju. * Nieszpory o godz. 1800. * Kończy się Oktawa Narodzenia Pańskiego.

3. W piątek UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI. Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu nie ma postu. Msze św. jak w niedzielę. Na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy kredę i kadzidło. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na misje. Jest to też I piątek miesiąca i będziemy spowiadać pół godziny przed każdą Mszą św. * 10 Skawiński Orszak Trzech Króli będzie o 1230 najpierw Msza św. a potem przejście wokół kościoła i wspólne kolędowanie prowadzone przez scholę z Liceum Katolickiego. Przed kościołem będą rozdawane korony i śpiewniki. Serdecznie zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. * W Parafii Miłosierdzia Bożego Orszak będzie o 1130 z przejściem pod pomnik św. Jana Pawła II.

4. Dzisiaj i w Trzech Króli – przed kościołem – będą rozprowadzane kreda i kadzidło jeśli złożymy przy tej okazji ofiarę to przeznaczymy ją na cele charytatywne.

5. Jutro przypada wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu a we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.          

6. Z racji pierwszej środy miesiąca, na Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa Opiekuna Rodzin. Intencje można składać do koszyczka na Jego ołtarzu. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. Rodzina Radio     Maryja zaprasza na różaniec o godz. 1630 i Mszę św. wieczorną także w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny i Radio Maryja.

7. 4. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty.

8.  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * O godz. 900 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca. * Nie będzie objazdu do chorych.

9. W tygodniu dyżur w konfesjonale będzie w czasie Mszy świętych oraz od g. 830 do 930.

10. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i liturgiczne zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

11. W tym tygodniu swoje spotkania w grupach – zgodnie z harmonogramem – mają kandydaci do bierzmowania z kl. VII.

12. Dnia 24 grudnia odbyła się WIGILIA dla osób samotnych i bezdomnych organizowana przez  Zespół Charytatywny działający w naszej parafii. Przygotowaliśmy wieczerzę dla 62 osób. Dodatkowo każda z tych osób otrzymała świąteczną paczkę. Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności: Panu Stanisławowi Dziewońskiemu Rodzinom Adamusów właścicielom Cukierni ZAJĄC Monice i Józefowi Dąbrowskim, czterem anonimowym darczyńcom oraz wszystkim parafianom, którzy złożyli dary rzeczowe oraz finansowo wsparli to wigilijne spotkanie w kwocie 5525 zł.

13. Osoby, które kończą rekolekcje „Oddanie 33” zapraszamy do udziału we Mszy św. jutro o godz. 800. Prosimy o przyniesienie świec.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. * Na fundusz SOS w czasie pasterki uzbieraliśmy 3310 zł. Na UPJPII w drugi dzień świąt; blisko 14 000 zł i 10 euro  oraz podobną sumę w Boże Narodzenie na „świętopietrze”.  * W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. 
* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

17. Niektóre dane statystyczne dotyczące praktyk religijnych w naszej parafii znajdują się w gablotce i na naszej stronie internetowej.

18. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Heleny Kuc i Zofia Kłyś – Wieczny odpoczynek …     

       Z okazji Nowego Roku 2023 wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy, zdrowia, pokoju w domu i na świecie, pomyślności i by Boże Dzieciątko, które widziało w Maryi czułość Boga napełniało Wasze serca pewnością, że nasz Ojciec Niebieski jest Bogiem Miłości i Miłosierdzia i nas nie opuści. Szczęść Boże!