IV Niedziela Adwentu 18.12.2022 r.

 1. RORATY codziennie o godz. 630 – do soboty włącznie z Nowenną do Dzieciątka Jezus. Na roratach w piątek Druhowie ze Związku Harcerstwa Polskiego przekażą nam BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU. Zachęcamy do zabrania światełka do domów na stół wigilijny.

2. Dzisiaj zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915 z oprawą muzyczną Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii.                                       * Wcześniej o godz. 1800 Nieszpory.

3. SPOWIEDŹ ŚWIĄTECZNA w naszym kościele będzie w piątek od godz. 830 do 1200 z przerwą od 1000-1030 oraz od 1430 do 1800 z przerwą od 1600-1630. Będzie spowiadać 20 księży z naszego dekanatu.  Natomiast w kościele na Ogrodach spowiedź będzie w czwartek w podobnych godzinach; w tym dniu nie będzie dyżuru w naszym konfesjonale. Bardzo prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty najpóźniej w piątek gdyż w Wigilię rano będzie spowiedź tylko do 930.

4. W sobotę WIGILIA Bożego Narodzenia zapewne spotkamy się przy rodzinnym stole na tradycyjnej wieczerzy i zadbajmy o jej chrześcijański charakter. Zasiądźmy do posiłku pojednani ze sobą. Rozpocznijmy wieczerzę od modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzinach Zbawiciela. Łamanie się opłatkiem, światło świecy wigilijnej i śpiew kolęd niech podkreślają nasze życzliwe nastawienie do wszystkich. Zgodnie z tradycją zachowajmy  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.   *O godz. 2400 PASTERKA ; 15 min. przed – zakończenie tegorocznego Dzieła Duchowej Adopcji. Serdecznie zapraszamy osoby, które podjęły to zadanie 25 marca. *Składka z Pasterki będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.

5. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. *Składka z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie tzw. świętopietrze.

6. W drugim dniu Świąt przypada święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. *Składka zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

7. Zachęcamy do nabywania świec Caritas w ramach WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM. Są świece małe w kwocie 10 zł i duże – 20 zł.                                    

8. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

9. Dzisiaj młodzież oazowa rozprowadza SIANKO na stół wigilijny. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.  

10. Informujemy, że dokładne dane dotyczące katechez przedślubnych znajdziemy w gablotce i na naszej stronie internetowej w zakładce „kurs dla narzeczonych”.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia „Ewangelia na co dzień 2023”  z Wydawnictwa św. Pawła.

12. Odwiedziny Duszpasterskie będą się odbywać w sposób tradycyjny. Plan KOLĘDY będzie wywieszany w gablotce i na naszej stronie internetowej. Księża rozpoczną odwiedziny we wtorek 27 grudnia od godz. 900. Grafik kolędy wywiesimy w gablotce i na naszej stronie internetowej w najbliższą środę. Woda święcona jest do zabrania w przedsionku kościoła.

13. Do chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze soboty udamy się w środę od godz. 1400– prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

14. W tym tygodniu ze względu na przygotowania świąteczne wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji będzie w poniedziałek, środę i czwartek.

15. Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych odbędzie się w sobotę w godzinach południowych w jadłodajni na ul. Kilińskiego 1. Przygotowujemy dla nich świąteczne paczki żywnościowe. Kto chciałby jeszcze w tym względzie pomóc może złożyć do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezusa produkty żywnościowe czy art. chemiczne lub datek pieniężny.                                                                                                             

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 16 350 zł i 5 euro. Dziękujemy za ofiary w kopertach i wpłacane na konto parafialne. Za wpłaty celowe: na śniadanie adwentowe i wigilię dla biednych, samotnych i bezdomnych.

17. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. 
* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Świat jest też domem Boga”.

19. W minionym tygodniu zmarła z naszej wspólnoty parafialnej Julia, której pomagaliśmy za pośrednictwem Fundacji Dar Serca w Skawinie. Pogrzeb naszej 13 –letniej Julii odbył się w miniony piątek w Leńczach. Fundusze zebrane na Jej rehabilitację będą przeznaczone na pomoc innym podopiecznym z naszej parafii – Wieczny odpoczynek …