III Niedziela Adwentu 11.12.2022 r.

  1. RORATY codziennie o godz. 630, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa dzieci,   młodzież i dorosłych. *po Mszy św. zapraszamy na śniadanie dzieci i młodzież – przed rozpoczęciem lekcji w szkole – do Restauracji  „Zakątek Smaków”  ul. Sobieskiego 4 oraz do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W tygodniu nie będzie Mszy św. o g. 700.

2.  Nieszpory dzisiaj o godz.1800.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

4. Jutro przypada  wspomnienie NMP z Guadalupe; we wtorek wspomnienie św. Łucji – dziewicy i męczennicy; w środę św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła.

5. W piątek rozpoczynamy NOWENNĘ do DZIECIĄTKA JEZUS i będziemy ją odprawiać na roratach.

6. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich w związku z tym, że tego roku Uroczystość Świętej Rodziny przypada w dzień powszedni. * Serdecznie zapraszamy małżonków naszej parafii do świętowania rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa w drugą niedzielę każdego miesiąca na Mszy św. o godz. 930 wg harmonogramu, który przedstawimy w przyszłą niedzielę. 

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o g. 1915 z oprawą muzyczną Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii.

 8. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka otwiera w Krakowie grupę wsparcia dla małżonków, par niesakramentalnych i indywidualnych rodziców, którzy doświadczyli poronienia samoistnego dziecka. Więcej informacji znajdziemy w gablotce, na ulotkach do zabrania przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej Stowarzyszenia .   

9. Środowiskowy Dom Samopomocy, organizuje tradycyjny kiermasz świąteczny. Dochód ze sprzedaży wyrobów będzie przeznaczony na budowę nowego domu. Kiermasz – przed naszym kościołem będzie w godzinach od 800 do 1400.                                            

10. Zachęcamy do nabywania ŚWIEC CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które przy wyjściu z kościoła rozprowadza nasz Zespół Charytatywny. 

11. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

12. W tym tygodniu swoje spotkania w grupach – zgodnie z harmonogramem – mają kandydaci do bierzmowania z kl. VIII.

13. Parafialny Zespół Charytatywny oraz Fundacja Dar Serca organizują w dniu 24 grudnia Wigilię dla osób samotnych i bezdomnych. Przygotowujemy dla nich świąteczne paczki żywnościowe. Kto chciałby w tym względzie pomóc może złożyć do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezusa produkty żywnościowe z dłuższym terminem ważności lub datek pieniężny. W imieniu Zespołu Charytatywnego dziękujemy za ofiarowanie śpiworów, ciepłej odzieży i zimowych butów dla ukraińskich żołnierzy. Na razie kończymy akcję.

14. Od dzisiaj młodzież oazowa będzie rozprowadzać SIANKO na stół wigilijny. Jeśli złożymy przy tej okazji ofiarę to będzie przeznaczona na ich rekolekcje wakacyjne.  

15. W przyszłą niedzielę będzie do nabycia „Ewangelia na co dzień 2023” z Wydawnictwa św. Pawła. Egzemplarze zwykłe po 13 zł z większym drukiem 25 zł.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym   tygodniu. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 3550 zł na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

17. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz  jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły o RADOŚCI. Szczególnie: „Radość czyli ślad przyjścia Boga”.

19. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Ireneusza Dźwigał i Anny Szczerbak – Wieczny odpoczynek …