II Niedziela Adwentu 04.12.2022 r.

 1. RORATY codziennie o godz. 630, serdecznie zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych. *po Mszy św. zapraszamy na śniadanie dzieci i młodzież – przed rozpoczęciem lekcji w szkole – do Restauracji  „Zakątek Smaków” – ul. Sobieskiego 4 oraz do Katolickiej Szkoły Podstawowej. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700.

2. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. *Przed naszą świątynią są zbierane datki pieniężne na ten cel. ** Nieszpory o godz. 1800.

3. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.  * o 1730 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy potem Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.   * w środę poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych SP nr 2 i SP nr 4 po wieczornej Mszy św. ok 1845.

4. W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Msze św. będą o godz. 630, 800,930, 1630 i 1800.* Na Mszy św. o godz. 1800 będzie poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych z Katolickiej Szkoły Podstawowej i SP nr 3. * Na „Godzinę Łaski dla świata” zapraszamy o godz. 1200.       * w czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna. 

 5. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja– biskupa, w środę św. Ambrożego – biskupa i doktora Kościoła, w piątek św. Juana Diego z Guadalupe, w sobotę NMP Loretańskiej.                                                                       

6. Zachęcamy do nabywania ŚWIEC CARITAS w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które przy wyjściu z kościoła rozprowadza nasz Zespół Charytatywny. Świece małe są po 10 zł, duże po 20 zł.  

7. Poświęcone OPŁATKI na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

8. W tym tygodniu swoje spotkania w grupach – zgodnie z harmonogramem – mają kandydaci do bierzmowania z kl.VII.

9. Środowiskowy Dom Samopomocy, organizuje dzisiaj tradycyjny kiermasz rękodzieła   wykonywanego w ramach terapii. Dochód ze sprzedaży wyrobów będzie przeznaczony na budowę nowego domu. * Natomiast Grupa teatralna Krewni Pana Boga działająca w ŚDS – serdecznie zaprasza na jedyny przed świętami spektakl, pt. ,,Sen aniołów” w Pałacyku Sokół 7 grudnia o g. 1000 i 1130.  ,,Sen aniołów” jest  pierwszą częścią Trylogii o Aniołach. W tym krótkim przedstawieniu podejmujemy trudny temat niezawinionego cierpienia. Czy uda się nam znaleźć odpowiedź?  ,,Sen aniołów” może być Twoim  przebudzeniem!                                                      

10. Zarząd Fundacji Dar Serca Skawina serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które aktywnie i bezinteresownie włączyły się w przygotowanie kiermaszu świątecznego w ubiegłą niedzielę. Wielkie zaangażowanie ponad 50 osób w przygotowaniu ciast i ozdób świątecznych pozwoliło zebrać dla naszej Julii kwotę 5860 zł. Dziękujemy naszym parafianom , którzy zakupili oferowane przez nas produkty. Bez Państwa finansowego wsparcia nie moglibyśmy dalej pomagać naszym podopiecznym. Przepraszamy wszystkich zawiedzionych dla których zabrakło ciasta do niedzielnej kawy. Mamy nadzieję , że akcję powtórzymy na wiosnę i wtedy wystarczy dla wszystkich.

 11. Nasza parafia wspólnie z Zespołem Charytatywnym oraz Fundacją Dar Serca organizuje w dniu 24 grudnia Wigilię dla osób samotnych i bezdomnych. Przygotowujemy dla nich świąteczne paczki żywnościowe Kto chciałby w tym względzie pomóc może złożyć do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezusa produkty żywnościowe z dłuższym terminem ważności. Oby te święta chłodne, nie były dla nikogo głodne! Bóg zapłać! Dziękujemy także za składanie zakrętek plastikowych do przykościelnego pojemnika.

12. Jest organizowany wyjazd na Jasną Górę – 31 grudnia na wieczór sylwestrowy „NOC CZUWANIA I MODLITWY” przed Obliczem M.B. Królowej Polski. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy u p. Małgorzaty w najbliższą środę wieczornej Mszy św. przed kościołem.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

15.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy   znakomite artykuły: WARTO ŻYĆ W KOŚCIELE i WIDZĘ CIĘ, ZACHEUSZU!

16. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Władysław Sroka – Wieczny odpoczynek …