I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

 1. ADWENTEM rozpoczynamy NOWY ROK KOŚCIELNY . RORATY codziennie o godz. 630 *po Mszy św. – zwyczajem lat poprzednich – będzie śniadanie dla dzieci w Restauracji „Zakątek Smaków” – ul. Sobieskiego 4 oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej. W tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 700. * Nieszpory, dziś o 1800.

2. Jutro Msza św. o godz. 1800 z NOWENNĄ do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – patronów naszej parafiiw intencji trudnych spraw naszych osobistych, rodzinnych. Nowenna będzie odprawiana każdego 28 dnia miesiąca. Tę pierwszą odprawi ks. Marian Bylica (były proboszcz w Paszkówce) w swoim roku jubileuszowym 50-lecia kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich strapionych.

3. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty.

4. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym.   

 5.  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz. 800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.  * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

6. Spotkanie Grupy Charytatywnej we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania całonocnego czuwanie na Jasnej Górze, szczególnie Wspólnocie Domowego Kościoła – Oazie Rodzin.

8. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece małe -10 zł i duże – 20 zł.                                                                                                                                                                                  

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. *Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na ten cel.

10. Na zakończenie dzisiejszej liturgii pobłogosławimy OPŁATKI na stół wigilijny i będą do nabycia w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.

11. Kalendarz liturgiczny:
* w środę święto św. Andrzeja – apostoła. W tym dniu przypadają imieniny ks. proboszcza i ks. Andrzeja Wciślaka, których polecamy życzliwej pamięci modlitewnej.
* w piątek bł. Rafała Chylińskiego – prezbitera.
 * w sobotę wsp. św. Franciszka Ksawerego – prezbitera.
* w przyszłą niedzielę św. Barbary – dziewicy i męczennicy; patronki górników i ludzi ciężkiej pracy.                                                                                         

12. Środowiskowy Dom Samopomocy działający przy naszej parafii, organizuje tradycyjny kiermasz rękodzieła wykonywanego w ramach terapii. Kiermasz odbędzie się w przyszłą niedzielę – na placu kościelnym – w godz. od 800do 1400. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę nowego domu.

13. Dzisiaj Fundacja Dar Serca Skawina zaprasza na kiermasz domowych ciast oraz świątecznych dekoracji. Zostały one wykonane charytatywnie przez ludzi dobrej woli chcących w ten sposób pomóc w zebraniu funduszy na leczenie i rehabilitację trzynastoletniej Julii.                                                      

14. Rekolekcje ODDANIE33 rozpoczną się jutro  potrwają do 2 stycznia 2023 r. Można je przeżywać za pomocą strony internetowej lub książki, na którą zapisy są przyjmowane w sekretariacie szkoły katolickiej.

15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

16. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.
* Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

17.W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł „Skrzydła rozwiązane do lotu” i kalendarz na 2023 r.

18. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Jana Maciaszka – Wieczny odpoczynek …