XXXIII Niedziela Zwykła 13.10.2022 r.

Tegoroczny wyjazd na całonocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się 25 listopada. Wyjazd o godz. 1800 z parkingu przy ul. Kolejowej obok Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zapisy od niedzieli (13.XI) w zakrystii. Osoby należące do Domowego Kościoła zapisują się u p. Sylwestra Pachla.

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem jest specjalna zbiórka pieniężna na pomoc ubogim i prześladowanym. *NIESZPORY dzisiaj o godz. 1800.

2. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych z wypominków jednorazowych  przed Mszą św. wieczorną.                                                                                                                    

3.W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.                                                                                                                              

4. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Organizatorzy Różańca bez Granic i Polski pod Krzyżem zapraszają na czuwanie modlitewne „Przyjdź Królestwo Twoje” w sobotę w Wigilię Uroczystości w godz. od 1700 do 1900. Szczegółowy program jest w gablotce. 

5. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 odprawimy Mszę św. w intencji zmarłych z naszej parafii w tym roku. Serdecznie zapraszamy rodziny, które pożegnały swoich bliskich. Na zakończenie Mszy św. odczytamy imiona i nazwiska zmarłych i będzie można zabrać zapalony znicz i zanieść na grób.

 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915. Adorację poprowadzi ks. Rafał wraz z młodzieżą z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, która przygotuje śpiew i grę na instrumentach.

7. Kalendarz liturgiczny:  *we wtorek wsp. św. Alberta Wielkiego – biskupa i D.K.  
* w środę wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej.
* w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy. 
* w piątek bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy.
* w sobotę wspomnienie bł. Salomei – zakonnicy. 
* w przyszłą niedzielę – św. Rafała Kalinowskiego – prezbitera.

    8. Grupa Charytatywna zbiera śpiwory dla ukraińskich żołnierzy, które można składać          

   W zakrystii lub kancelarii parafialnej. Będą one przekazane bezpośrednio na front.

9. Tegoroczny wyjazd na całonocne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się 25 listopada. Wyjazd o godz. 1800 z parkingu przy cmentarzu parafialnym. Zapisy w zakrystii. Osoby należące do Domowego Kościoła zapisują się u p. Sylwestra Pachla.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. * W ostatnim czasie zostało wykonane podświetlenie wszystkich ołtarzy lampami ledowymi. Ks. Krzysztofowi – naszemu wikariuszowi, serdecznie dziękujemy za wykonanie prac montażowych.         

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest ostatnia płyta z cyklu Biblia Audio z księgami Nowego Testamentu: Listami Apostolskimi i Apokalipsą św. Jana.   

13. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Andrzeja Kasprzyckiego, Mieczysława Wcisło, Mariusza Sowy, Czesława Rachwała – Wieczny odpoczynek …