XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022 r.

1. RÓŻANIEC dzisiaj o g. 1800 a jutro o 1730 i zakończenie nabożeństw październikowych.                        

2. We wtorek UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz.1230. Uroczyste NIESZPORY odprawimy o godz. 1400, potem udamy się z procesją na cmentarz i tam po modlitwach za zmarłych, będzie Msza św. o godz. 1500.  *Na cmentarzu komunalnym Msze św. będą o g. 1200 oraz o 1400z procesją i wypominkami. *Młodzież oazowa dzisiaj – przed kościołem a we Wszystkich Świętych  na cmentarzu parafialnym – rozprowadza znicze. Zebrane ofiary przeznaczy na rekolekcje wakacyjne.                       

3. W dniu Wszystkich Świętych Towarzystwo Przyjaciół Skawiny przeprowadzi zbiórkę pieniężną na obu skawińskich cmentarzach – na renowację zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym istniejącym od ponad dwustu lat. Kwestę przeprowadzą członkowie TPS, osoby publiczne naszego miasta, młodzież szkolna, harcerze w g. od 800 do 1500.

4. W środę DZIEŃ ZADUSZNY wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze św. w naszym kościele o godz.630,800,930, 1630 i 1800. Po Mszy św. o 930– procesja wokół kościoła z modlitwami i wypominkami za zamarłych.   * Na cmentarzu komunalnym Msza św. o godz. 1500 z poświęceniem nagrobków.  ** Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w zakrystii oraz dzisiaj i we wtorek na cmentarzu parafialnym a w dniu Wszystkich Świętych także na komunalnym.

5. Przez cały miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych z wypominków jednorazowych przed Mszą św. wieczorną. W każdy drugi piątek miesiąca będzie Msza św. za Zmarłych z wypominków rocznych. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary wypominkowe.

6. Możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy za zmarłych po spełnieniu warunków, które znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej parafii.

7. Urząd Miasta i Gminy Skawina informuje także, że od 29 października do 1 listopada będzie czynna dodatkowa linia autobusowa nr 883 kursująca pomiędzy skawińskimi cmentarzami w godz. od 800 do 1700 – uzupełni ona istniejące kursy autobusów nr 233 i S3. Szczegóły znajdziemy w gablotce.

8. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty.

9. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1030 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania weźmie udział we Mszy św. o godz. 1800,korzystając wcześniej ze spowiedzi.  *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym – kom. nr tel. w gablotce lub na naszej stronie internetowej.

10. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

11.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i godne przeżycie uroczystości odpustowej ku czci naszych Świętych Patronów. Pragniemy poinformować, że od listopada każdego 28 dnia miesiąca wieczorna Msza św. będzie związana z nowenną do Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w intencji trudnych spraw naszej parafii i naszego miasta.

12. W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza-biskupa.

13. Policja apeluje byśmy uważali na oszustów. Plakat ostrzegawczy jest w gablotce.

14. W gablotce znajduje się również komunikat Burmistrza w sprawie dystrybucji węgla przez gminę Skawina.

15. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

16. Zarząd Fundacji DAR SERCA SKAWINA  bardzo dziękuje za finansowe wsparcie   niepełnosprawnych podopiecznych fundacji w zeszłą niedzielę. Uzbierano 5140 zł.  Wspólnota Żywego Różańca ofiarowała 1000 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

17. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie obchodzi 90 – lecie istnienia. Dyrekcji i Całej Społeczności Szkolnej gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności oraz Bożej Opieki. Z tej okazji Msza św. dziękczynna będzie w przyszłą niedzielę o godz. 1100 w naszym kościele.  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

18. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł – RZECZY OSTATECZNE.

19. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Doroty Fabian i Andrzeja Mania – Wieczny odpoczynek…