XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022 r.

     

1.W piątek przypada Uroczystość Odpustowa ku czci ŚŚ Ap. Szymona i Judy Tadeusza – głównych patronów naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 630, 800i 930. Sumę odpustową o godz. 1800 odprawi ks. prałat Bogdan Kordula proboszcz z Miłosierdzia Bożego na Ogrodach. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej uroczystości.  Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Zachęcamy  do przyjścia w strojach skawińskich i krakowskich, dzieci do sypania kwiatów, dorosłych do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów. W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W tym dniu na terenie naszej parafii nie obowiązuje post.

2. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. W tym tygodniu Koło Misyjne działające przy naszej parafii poprowadzi różaniec w różnych językach krajów misyjnych. Na ołtarzu Serca Pana Jezusa są rozłożone ulotki trzech akcji: modlitwa za wylosowany kraj misyjny – w każdy dzień innego kontynentu oraz patronat misyjny i bukiet misyjny. Będzie też wystawiona puszka na ofiary misyjne. Natomiast w środę po różańcu i nowennie młodzież z Koła Misyjnego będzie rozprowadzać zakładki misyjne i ofiary zebrane przy tej okazji będą przekazane na misje. Spotkania naszego Koło Misyjne (znanego w całej Polsce) – prowadzonego przez Siostrę Bogusławę – odbywają się w każdy piątek o godz. 1700 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii.

4. Dzisiaj o godz. 1500 Msza św. dla Zespołu Szkół Katolickich z okazji Święta Patronalnego.

5. Jutro z okazji rocznicy śmierci ks. Adama Spólnika – o godz. 1800 będzie Msza św. za zmarłych Księży Rodaków z naszego miasta. Mszę św. w koncelebrze odprawią kapłani pochodzący ze Skawiny.

6. Spotkanie Grupy Charytatywnej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św.

7. Zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej będzie w środę o godz. 1900 na plebanii.

8. Dyżur w konfesjonale jest codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do 930 oraz od 1700do 1800, a także w czasie Mszy św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi odpustowej i przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

  9. Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Chciejmy pamiętać o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe są do zabrania przy wyjściu z kościoła.

10. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze – przy naszym kościele. Zebrane środki będą przeznaczone na udział młodzieży w rekolekcjach wakacyjnych.

11. Przypominamy, że z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu.

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – w Dniu Papieskim – uzbieraliśmy 7681 zł. Serdecznie dziękujemy młodzieży z Zespołu Szkół Katolickich za pomoc w zbiórce.

    13. Dzisiaj przed kościołem kwestuje Fundacja Dar Serca Skawina.

   Zarząd Fundacji z góry dziękuje za finansowe wsparcie niepełnosprawnych podopiecznych fundacji. Zebrane środki będą przeznaczone na dofinansowanie   zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.

14. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.   * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

15. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o posłudze penitencjarzy oraz wywiad z abp Stanisławem Gądeckim.

16. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Krystyny Czopek – Wieczny odpoczynek …