XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „BLASK PRAWDY ” przy wyjściu z kościoła jest kwesta do puszek na cele stypendialne dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. To przedsięwzięcie prowadzi Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.  * 18 października będzie siedemnasta edycja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Zachęcamy wszystkie dzieci naszej parafii by o godz. 900 we wtorek przyłączyły się do tej modlitwy. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

4. We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Pozdrawiamy wszystkich, lekarzy, pielęgniarki, pracowników medycznych, administracyjnych i życzymy dużo sił z Bożą Opieką, cierpliwości, wytrwałości i życzliwości w codziennych troskach o zdrowie każdego potrzebującego pomocy człowieka.

5. W środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki – prezbitera i męczennika.

6. W czwartek uroczystość św. Jana Kantego – prezbitera, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.                                                                                               

7. W sobotę uroczystość św. Jana Pawła II – papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego.  * Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Skawinie uczci swojego Patrona w piątek pielgrzymką do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, sobotnim ślubowaniem klas I Szkoły Podstawowej oraz w przyszłą niedzielę Mszą św. o g. 1500 (w naszym kościele) dla nauczycieli, uczniów i ich rodzin połączone ze ślubowaniem licealistów.

8. W najbliższą sobotę odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do świątyni Miłosierdzia Bożego w Skawinie – Ogrody. Uroczystej Mszy św. o godz. 1200 będzie przewodniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz wraz z Kapłanami Rodakami ze Skawiny.

9. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny.

10. Parafia Miłosierdzia Bożego w Skawinie-Ogrody organizuje Pielgrzymkę na Dolny Śląsk od 11 do 13 listopada b.r. W programie m.in. Wrocław, Legnica – miejsce cudu eucharystycznego oraz Wambierzyce i Krzeszów. Szczegóły na plakacie w gablotce.

11. Wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne – przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Starajmy się poprzez tę formę modlitwy podtrzymywać pamięć o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe są do zabrania przy wyjściu z kościoła.

12. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze – przy naszym kościele. Zebrane środki będą przeznaczone na udział młodzieży w rekolekcjach wakacyjnych.

13. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę zebraliśmy 19 350 zł i 110 euro. W tym ofiary w kopertach i wpłacone na konto parafialne to: 6300 zł.

    14. W przyszłą niedzielę przed kościołem kwestować będzie Fundacja Dar Serca Skawina.

   Zarząd Fundacji  zwraca się z gorącą prośbą o finansowe wsparcie niepełnosprawnych podopiecznych fundacji. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie   zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, który w dużym stopniu ułatwi im życie. Już dziś dziękujemy za pomoc. 

** Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skawinie zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiet – związanych z przeciwdziałaniem przemocy w naszym mieście. Ankiety umieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.

15. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz   jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

16. W Gościu Niedzielnym jest kolejna płyta z Biblią Audio.

17. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Mirosława Opyrchała, Wilhelma Bajera i Jana Grzyba / w sobotę 22 października – przypada 1 rocznica śmierci ks. Jana Cieślika – Wieczny odpoczynek …