XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022 r.

1. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915. Młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego poprowadzi śpiew i grę na instrumentach.

3. Za tydzień w niedzielę – w rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża – będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” w związku z tym będzie kwesta do puszek na cele stypendialne dla zdolnej a niezamożnej młodzieży. To przedsięwzięcie prowadzi Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

4. W piątek przypada Święto Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela; pozdrawiamy Władze Oświatowe naszego Miasta i Gminy, Nauczycieli, Katechetów, Wychowawców, Pracowników Administracyjnych wszystkich szczebli, poziomów kształcenia i wychowywania młodego pokolenia i życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, cierpliwości, Darów Ducha Św. w tej jakże ważnej społecznej posłudze.

5. Dzisiaj przed kościołem – księża i bracia guanellianie z Korabnik – zapraszają na kiermasz miodów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność prowadzonego przez Nich – Rodzinnego Domu Dziecka.

6. W najbliższy piątek o godz. 1100 – w naszym kościele będzie Msza św. dla Koła Polskiego Związku Niewidomych w Skawinie z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnością wzroku.

7. Z kalendarza liturgicznego
*we wtorek wsp. św. Jana XXIII – papieża; w  środę bł. Jana Beyzyma – prezbitera;
w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera;
w piątek – św. Małgorzaty Marii Alacoque – dziewicy;
w sobotę – wsp. św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktora Kościoła.

8.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym   tygodniu.

9.Wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Chcemy w tym roku zrównoważyć ilość wypominanych Osób przed poszczególnymi Mszami św. tak by nie wypominać przed jedną Mszą św. pół godziny a przed inną 8 min. Dlatego będziemy ograniczać wypominki do 15 min. przed każdą Mszą św. Gorąco również zachęcamy by w rodzinach ustalić kogo chcemy wypomnieć tak by nie powtarzały się te same imiona i nazwiska kilka razy przed jedną Mszą św. Kartki wypominkowe są do zabrania przy wyjściu z kościoła a w gablotce znajduje się propozycja wzoru formy wypisywanych wypominków.

10. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

11. W Gościu Niedzielnym polecamy obszerne artykuły o Soborze Watykańskim II.

12. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. +Józefa Piszczka, Władysława Żaka, Marii Mackiewicz, Wiesława Wątora i Janiny Frankiewicz a tym tygodniu przypadają rocznice śmierci ks. Leona Barana – byłego proboszcza i ks. Edwarda Czenczka – Wieczny odpoczynek …