XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 października 2022 r.

1. Dzisiaj o godz. 1730 procesja różańcowa wokół kościoła. Zachęcamy do udziału.

2. NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św.

3. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.  
 * o 1730 Różaniec i Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy potem Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.

4. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty.

5. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1000 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym.                                                                                                                                                                    

6. Kalendarz liturgiczny:
*Dzisiaj św. Aniołów Stróżów;
we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
w środę św. Faustyny Kowalskiej- dziewicy;
w piątek  NMP Różańcowej w tym dniu będzie poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych na Mszy św.: o godz. 1000 dla Katolickiej Szkoły Podstawowej natomiast o godz. 1630 dla Szkoły Podstawowej nr 3.

7. Zespół Charytatywny – pod przewodnictwem Siostry Domiceli – wznawia cotygodniowe spotkania z osobami chorymi i samotnymi, które będą w każdy wtorek (poczynając od najbliższego) od godz. 1400 do 1600 w sali budynku jadłodajni/ ul. Kilińskiego 1.

8. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem – księża i bracia guanellianie z Korabnik – zapraszają na kiermasz miodów. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność prowadzonego przez Nich – Rodzinnego Domu Dziecka.

9.  Grupa teatralna Środowiskowego Domu Samopomocy – „Krewni Pana Boga”, zaprasza na przedstawienie pt. VENIMUS – o Janie III Sobieskim, które odbędzie się Pałacyku „Sokół” – w najbliższą środę o godz. 1000 i 1130.

10. W najbliższą sobotę odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka MARGARETEK do Sanktuariów: Bożego Miłosierdzia i Świętego Jana Pawła II w Krakowie.

11. Spotkanie po sierpniowej pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się w przyszłą niedzielę w parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie z Mszą św. o godz. 1800.

12.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu. *W zeszłą niedzielę na fundusz młodzieżowy zebraliśmy 3180 zł.
* W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne
 * Wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.

13. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. Polecamy naszej modlitewnej pamięci Siostry: Bogusławę i Teresę. 
 * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

14. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Zamiast miecza” – o modlitwie różańcowej.

15. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Sabiny Zajda i Krzysztofa Rosek – Wieczny odpoczynek…