XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy za Młodzież. Przed kościołem są zbierane ofiary na cele organizacyjne związane z Duszpasterstwem Młodzieży w naszym dekanacie i w naszej parafii.  *NIESZPORY o godz. 1800.

2. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać – przez cały miesiąc październik – pół godziny przed wieczorną Mszą św. *Tradycyjną procesję różańcową odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 1730 z rozważaniem tajemnic radosnych.

3.  Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej – na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.
* W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

4. Spotkanie Grupy Charytatywnej we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.

5. Spotkania z kandydatami do bierzmowania, połączone z zapisami do grup formacyjnych odbędą się: w poniedziałekdla klas VII o g. 1900, dla klas VIII we wtorek o g. 1900. Natomiast w środę o g. 1900 będzie Msza św. dla wszystkich kandydatów do bierzmowania i złożenie deklaracji potwierdzającej pragnienie przyjęcia tego sakramentu.

6. W najbliższą środę 28 września o godz. 1500 na Rynku w Skawinie zostanie odmówiona modlitwa: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata 2022”.

7. Spotkanie połączone z poświęceniem różańców dla rodziców i dzieci komunijnych ze SP nr 2 i ze SP nr 4 będzie w najbliższy czwartek o godz. 1900 w kościele.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież do grup parafialnych działających przy naszej parafii:
* spotkanie scholii dziecięcej odbędzie się w sobotę pierwszego października o  godzinie 1000 w salce na plebanii.  
* od tego roku zapraszamy dzieci od 3 do 5 klasy szkoły podstawowej do udziału w Oazie Dzieci Bożych – pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 30 września o godzinie 1600 w salce na plebanii.
* młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej zapraszamy na Oazę Ruchu Światło-Życie. Rozpoczęcie roku formacyjnego w piątek 30 września Mszą Świętą o godzinie 18:00, następnie spotkanie w salce.

9. Kalendarz liturgiczny:
*we wtorek wsp. św. Wincentego a Paulo-prezbitera;
w środę św. Wacława – męczennika;
w czwartek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała *W tym dniu przypadają imieniny ks. Rafała, któremu życzymy wszelkich Bożych Łask w posłudze duszpasterskiej i obiecujemy pamięć w modlitwie; w piątek wsp. św. Hieronima – prezbitera i doktora Kościoła.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w minionym tygodniu.    

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

12. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Pozłacane naczynia gliniane” oraz „Kardynał z peryferii”. Jest też dodatek związany z 80 rocz. powstania Armii Krajowej.

13. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Józefa Wędzichy, Anny Sikora, Janiny Paździurkiewicz, Małgorzaty Bradeckiej, Kazimierza Józefczyka – Wieczny odpoczynek…