XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022 r.

1. Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przeżywamy święto św. Stanisława Kostki. * NIESZPORY o godz. 1800. * Zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się dzisiaj po wieczornej Mszy św. o godz. 1915. Młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego poprowadzi śpiew i grę na instrumentach.

2. W przyszłą niedzielę będzie Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do modlitewnego wsparcia szczególnie młodzieży naszej parafii i dekanatu oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. – przed kościołem – będą zbierane ofiary na cele organizacyjne związane z Duszpasterstwem Młodzieży w naszej Archidiecezji, dekanacie i w naszej parafii.

3. Z kalendarza liturgicznego
*We wtorek wspomnienie świętych męczenników koreańskich.
W środę święto św. Mateusza – apostoła i ewangelisty;  W środę wsp. bł. Bernardyny Jabłońskiej – albertynki;
W piątek św. Ojca Pio – prezbitera.

4. W piątek – wieczorna Msza św. będzie w intencji Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej a potem spotkanie formacyjne. Serdecznie zapraszamy również nowe osoby, które chciałyby się włączyć do tej formy modlitwy.

5.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym     tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto  zebraliśmy 15 250 zł. W tym ofiary złożone w kopertach to 1900 zł.     * Pragniemy powiadomić, że różne osoby zbierające pieniądze przed kościołem nie są nam znane a cel zbiórki jest wątpliwy. Coraz trudniej jest im wytłumaczyć dlaczego nie powinni działać bez zgody parafii – są to często obcokrajowcy – dlatego apelujemy o roztropność w podejmowaniu wsparcia. Potwierdzamy, że wszelkie zbiórki pieniędzy przed naszym kościołem – są wcześniej ogłaszane. Na cele charytatywne poza Caritasem wszystkie akcje będzie prowadzić Fundacja Dar Serca Skawina.

6. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra i Bożego Błogosławieństwa.                  * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

7. W Gościu Niedzielnym jest kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela

8. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Jadwigi Cora, Mariana Świdowskiego, Marcina Stankowskiego i Barbary Paterek – Wieczny odpoczynek…