XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022 r.

1. Dziś 30 Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

2. W środę o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa.

3. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania czuwania 24 Godziny Męki Pańskiej, które odbyło się w małym kościele.

4. Spotkania z kandydatami do bierzmowania, połączone z zapisami do grup formacyjnych odbędą się: w poniedziałek26 września dla klas VII o g. 1900, dla klas VIII we wtorek 27 września o g. 1900. Natomiast w środę 28 września o g. 1900 będzie Msza św. dla wszystkich kandydatów do bierzmowania i złożenie deklaracji potwierdzającej pragnienie przyjęcia tego sakramentu. Bierzmowanie jest planowane 22 kwietnia 2023 r. Przypominamy, że przygotowanie młodzieży do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania.

5. Uroczystości I Komunii św. w 2023 roku – planowane są w następujących terminach – w soboty: 6 maja dla Szkoły Katolickiej; 13 maja dla SP nr 3; 20 maja dla SP nr 2;   27 maja dla SP nr 4.

6. Dzieci zapraszamy na Mszę św. niedzielną o godz. 1100.

7. Spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO we wtorek po wieczornej Mszy św.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1915. Młodzież z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego poprowadzi śpiew i grę na instrumentach.

9. Zapraszamy na pielgrzymki autokarowe do Sanktuariów Maryjnych: 24-25 września/ Dębowiec, Miejsce Piastowe, Strachocin, Kalwaria Pacławska, Zawada- koszt z noclegiem i trzema posiłkami wynosi 245 zł; 22 października/ Okulice, Tuchów, Jodłowa – koszt 70 zł. Zapisy u p. Małgorzaty w najbliższą środę po wieczornej Mszy św.

10. Z kalendarza liturgicznego:  
Jutro wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
we wtorek św. Jana Chryzostoma -biskupa i doktora Kościoła.
W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w naszym dekanacie odpust w parafii Kraków -Sidzina z sumą o godz. 1800.
W czwartek NMP Bolesnej;
W piątek świętych męczenników Korneliusza- papieża i Cypriana- biskupa;  
w sobotę św. Roberta Bellarmina – biskupa i doktora Kościoła;
w przyszłą niedzielę święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski a szczególnie dzieci i młodzieży.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. M.in. złożono: ofiarę w kwocie 500 zł.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

13. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Dla jedności i pokoju”- o VII Kongresie Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii w Kazachstanie. 

14. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Stanisława Paciorka, a w parafii Miłosierdzia Bożego odbył się pogrzeb śp. Anity Karczewskiej /Dyrektor SP nr 4 z terenu naszej parafii – Wieczny odpoczynek…