XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022 r.

1. W przyszłą niedzielę odbędzie się XXX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Msza św. o godz. 1130.

2. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa.   
  * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.

3. W tym tygodniu z piątku na sobotę w naszym małym kościółku, odbędzie się kolejna Adoracja 24 Godziny Męki Pańskiej – w oparciu o rozważania włoskiej wizjonerki i mistyczki Luisy Piccarrety. Chcemy tym czuwaniem wyrazić wobec Boga nasze uwielbienie, przebłaganie, prośby i dziękczynienie związane z naszym życiem. Szczególnie wyrażamy naszą troskę o dobre wychowanie młodego pokolenia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1500 – w piątek i zakończymy w sobotę Mszą św. o godz. 16 00. ZAPRASZAMY.

4. Katechetów zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornej Mszy św. do salki na plebanii.

5. Kandydatów na ministranta – (od czwartej klasy wzwyż) zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 1000 – do kościoła. Opiekunem grupy będzie ks. Krzysztof.          

6. Kalendarz liturgiczny:
*W środę wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego- prezbitera i męczennika.
* W czwartek święto Narodzenia NMP.
* w piątek wsp. św. Anieli Salawy – dziewicy.

7. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Dyżur w konfesjonale codziennie (od poniedziałku do soboty) od godz. 830do 930 oraz od 1700do 1800, a także w czasie Mszy św.

9. Wspólnota Domowego Kościoła (Oaza Rodzin) zaprasza na Mszę św. – z oprawą liturgiczną i muzyczną – o godz. 930 w każdą drugą niedzielę miesiąca. Małżeństwa sakramentalne, które chciałyby dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła zachęcamy, aby po Mszy św. podeszły do zakrystii. Opiekunem Oazy Rodzin jest ks. Rafał.

10. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. M.in. złożono:  ofiarę w kwocie 100 euro.

11. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

12. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o beatyfikowanym dzisiaj papieżu Janie Pawle I. 

13. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. + Grzegorza Żarnowskiego, Janiny Gustof  – Wieczny odpoczynek…