XXII Niedziela Zwykła 28.08.2022 r.

1. Serdecznie witamy ks. Krzysztofa Jakubiaka, który od minionego piątku jest wikariuszem naszej parafii. Ksiądz Krzysztof pochodzi z Myślenic. Święcenie kapłańskie przyjął w maju tego roku. Księdzu Krzysztofowi życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.    *Nasz rodak ks. Paweł Sowa został wikariuszem w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach.

2. W czwartek 1 września rozpoczyna się NOWY ROK SZKOLNY. *Msze św. w intencji Uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników Szkół będą odprawione: dla Liceum Ogólnokształcącego z ul. Żwirki Wigury w czwartek o godz. 800 dla Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w czwartek o godz. 900; w tym samym dniu o godz. 1000 dla Katolickiej Szkoły Podstawowej. Dla pozostałych Szkół Podstawowych w I piątek o 1630 z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych.

3. W pierwszy czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 1730 – z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafialnej wspólnoty. W naszych modlitwach chcemy pamiętać o kleryku Jakubie…

4. Spowiedź w I piątek: rano od 630 do 1000 po południu od 1530 do 1800. O godz.1630 Msza św. dla dzieci, natomiast wieczorna Msza św. w intencji Ofiarodawców naszej parafii.  *W piątek kancelaria parafialna nie będzie czynna. W sprawach pilnych prosimy o   kontakt z księdzem dyżurnym.

5. Z okazji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy – Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz.800 a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.  * W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie chętnych w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub telefonicznie.

6. Od czwartku będzie już zwykły porządek Mszy św. W dni powszednie: o 630, 700,730,800 i 1800.*Od przyszłej niedzieli – Msza św. dla dzieci o godz. 1100 oraz nieszpory o godz. 1800.   

7. Spotkanie Grupy Charytatywnej we wtorek o godz. 1700 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby się włączyć w pomoc potrzebującym.    

8. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie składamy serdeczne podziękowanie za zorganizowanie pięknego Koncertu Papieskiego z okazji 20 rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w naszym mieście.

9. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W czwartek bł. Bronisławy – dziewicy. W sobotę  św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.

10. Gminne dożynki odbędą się w najbliższą sobotę w Wielkich Drogach. Szczegóły na plakatach w gablotce.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. M.in. złożono:  ofiarę w kwocie 300 zł.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

13. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Co mówi Duch do Kościoła?”

14. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. +Marcina Majcherka, Barbary Madej, Adama Piszczek, Janiny Rudzkiej – Wieczny odpoczynek …