XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022 r.

1. W piątek UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – odpust w naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą o godz. 630, 800, 930 oraz suma odpustowa o godz. 1800, którą odprawi ks. Wiesław Baniak Guanellianin. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Zachęcamy do przyjścia w strojach skawińskich i krakowskich. Dzieci do sypania kwiatów. Dorosłych do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów. *W tym dniu na terenie naszej parafii nie obowiązuje post.

2. W tym tygodniu kończy pracę duszpasterską w naszej parafii ks. Marcin Maciążka. Księdzu Marcinowi bardzo dziękujemy za siedem lat intensywnej i radosnej posługi kapłańskiej i życzymy pomyślności z Bożym Błogosławieństwem w nowej parafii p.w. św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu. Msza św. dziękczynna będzie w czwartek o godz. 1800.

3. Serdecznie zapraszamy na KONCERT PAPIESKI z okazji 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w naszym mieście, który odbędzie się koło pomnika św. Jana Pawła II – dzisiaj o g. 1900.

4. W Kalwarii Zebrzydowskiej kończy się dzisiaj tygodniowy odpust związany z Uroczystością Wniebowzięcia NMP. Jednoczymy się modlitwą z naszymi pielgrzymami, którzy w nim uczestniczą. Wieczorem powrót pieszej pielgrzymki.

5. Z kalendarza liturgicznego: Jutro wspomnienie NMP Królowej; we wtorek św. Róży z Limy – dziewicy; w środę święto św. Bartłomieja – apostoła; w czwartek św. Ludwika – króla; w sobotę św. Moniki; w przyszłą niedzielę św. Augustyna- biskupa i doktora Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1100 – w koncelebrze, zostanie odprawiona Msza św.                   z okazji 42 rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Na składkę inwestycyjną w zeszłą niedzielę razem z wpłatami na konto   zebraliśmy 18 700 zł. W tym złożono: jedną ofiarę w kwocie 500 zł, dwie po 400 zł i dwie po 300

8. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Władza kobiet w Kościele” i „Czekając na dobre owoce” – o sytuacji katolików w Chinach.

10. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. +Andrzeja   Świdowskiego – Wieczny odpoczynek …