XX Niedziela Zwykła 14.08.2022 r.

1. Jutro –  UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY; Msze św. jak w niedzielę i na wszystkich Mszach św. pobłogosławimy zioła i kwiaty. * W naszym dekanacie odpust w Woli Radziszowskiej z sumą o godz. 1130. Jutro przypada święto Wojska Polskiego i wspominamy zwycięstwo nad bolszewikami w 1920 r. – CUD NAD WISŁĄ.

2. Tradycyjna piesza pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej odbędzie się w dniach od 18 do 21 sierpnia b.r. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła w czwartek po Mszy św. o godz. 900. Szczegóły dotyczące zapisów znajdziemy w gablotce.

3. Centrum Kultury i Sportu w Skawinie serdecznie zaprasza na KONCERT PAPIESKI z okazji 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w naszym mieście. Wydarzenie odbędzie się koło pomnika św. Jana Pawła II – w przyszłą niedzielę o godz. 1900. W programie min.: pokaz archiwalnych zdjęć, występ zespołów: TANTO oraz DZIEŃ DOBRY. W tym dniu nastąpi zamknięcie dla ruchu samochodowego fragmentu u. Jana Pawła II od pomnika do skrętu w ulicę Monte Cassino w godzinach od 1200 do 2400. Za utrudnienia przepraszamy.

4. Z kalendarza liturgiczny: *we wtorek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego – króla * w środę święto św. Jacka – prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej. * w sobotę św. Bernarda – opata i doktora Kościoła.

5. Już dzisiaj informujemy, że Adoracja 24 Godziny Męki Pańskiej  odbędzie się w małym kościółku 9 i 10 września b.r.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu. Jedna rodzina wpłaciła na konto parafialne 1000 zł. inna rodzina 300 zł. Bardzo dziękujemy.

7. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiamy chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

8. W Gościu Niedzielnym jest kolejna płyta Biblii Audio z: Księgą Hioba, Psalmów i Przysłów.

9. W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb: śp. + Władysława Bodurki.- Wieczny odpoczynek …