XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022 r.

1. Jutro rozpoczynamy sierpień – miesiąc modlitw o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Postanowienia w tym względzie można wpisać do KSIĘGI TRZEŹWOŚCI wystawionej na ołtarzu Serca Jezusowego.

2. Z racji pierwszej środy miesiąca, po Mszy św. o godz. 800 będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Józefa. Intencje można składać do koszyczka na ołtarzu św. Józefa. * o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa. W tym dniu członków i sympatyków Radia Maryja zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 1630. Msza św. wieczorna będzie również w intencjach Ojca św., Kościoła i Radio Maryja.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

4. W pierwszy czwartek o 1730 Godzina Święta w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. Dodatkowa spowiedź w I piątek będzie od godz. 1600. Będzie też Msza św. o godz. 1630 . Msza św. o 1800 w intencji Ofiarodawców naszej parafii.

6. W pierwszą sobotę zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 800a potem na modlitwę różańcową celem wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata. * W sierpniu nie będzie objazdu do chorych natomiast każdego dnia – w razie potrzeby – można wezwać księdza dyżurnego, do którego bezpośredni telefon komórkowy jest na stronie internetowej oraz w gablotce.

7. Zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ na JASNĄ GÓRĘ  od jutra do 5 sierpnia b.r. w biurze pielgrzymkowym znajdującym się w salce na plebanii. Jest możliwość zapisów online wg wskazań jakie znajdziemy na plakacie w gablotce.

8. Kalendarz liturgiczny: jutro wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła; we wtorek – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej – Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach czyli: nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo) oraz złożenie wyznania wiary; w czwartek św. Jana Marii Vianeya – prezbitera; w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego – w naszym dekanacie – odpust w Paszkówce w przyszłą niedzielę z sumą o godz. 1130.

9. Tradycyjna piesza pielgrzymka do Sanktuarium M.B. Kalwaryjskiej odbędzie się w dniach od 18 do 21 sierpnia b.r. Pielgrzymka wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 930.

10. Zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w środę – 3 sierpnia do godz. 1200– na parkingu przy ul. Księdza Popiełuszki (naprzeciw cmentarza). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie   Polskich Misjonarzy.

11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

12. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem. * Serdecznie pozdrawiam chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

13. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły: „Da się żyć bez alkoholu” i „Cuda to nie złuda”

14. W minionym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. Marii Piszczek, Janusza Mincbergera i Stefanii Dąbrowa – Wieczny odpoczynek …