XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022 r.

1. Jutro przypada święto św. Jakuba- apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo pojazdów po Mszy św. o godz. 800 i 1800. Możemy wjechać na plac kościelny od ul. Krakowskiej. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy. W ramach akcji: ŚWIĘTY KRZYSZTOF jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr.

2. Zapisy na PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ na JASNĄ GÓRĘ: online – adres na plakacie w gablotce lub w biurze pielgrzymkowym przy naszej parafii od poniedziałku 1. 08 do  piątku 5. 08 – od 1700 do 1930. * Koszt uczestnictwa: dla dorosłych – 100 zł. Dla młodzieży do lat 16 – 50 zł. Autokar powrotny 35 zł. ** Pielgrzymka (VI Grupa Skawińsko-Czernichowska) wyruszy w sobotę – 6 sierpnia z kościoła Miłosierdzia Bożego na Ogrodach po Mszy św. o godz. 830.

3. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP. w środę  o 1730Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. zbiorowa; w czwartek wsp. św. Charbela – prezbitera; w piątek wsp. św. Marty, Marii i Łazarza; w sobotę św. Piotra Chryzologa – biskupa i doktora Kościoła.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii w minionym tygodniu.

5. Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości a solenizantkom i solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy wszystkiego najlepszego z Bożym Błogosławieństwem a naszym modlitwom polecamy kleryka Jakuba. * Serdecznie pozdrawiam chorych w naszych domach i dziękujemy za modlitwę.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Zmarli z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp.+  –Wieczny odpoczynek …